ניסים משעל

שישי ב-09:00
בן כספית
"למנות את נתניהו לנשיא זה רעיון מחריד"
בן כספית ('103fm, 'מעריב', 'אל מוניטור') על הסברה כי רה"מ ימונה לנשיא: "בית הנשיא יהפוך לעיר מקלט" • הוסיף: "תקום ממשלה, לא נלך לבחירות"
09/04/2021
בנימין נתניהו
"נתניהו היה חונק את סמוטריץ' אם היה יכול"
היועץ האסטרטגי ישראל בכר על המגעים להרכבת הקואליציה בין רה"מ ליו"ר ימינה: "נתניהו ינסה להקים ממשלה בכל מחיר, הוא לא יוותר"
09/04/2021
אלדד יניב
"איילת שקד עשויה לעזוב את בנט ולחבור לליכוד"
הפעיל החברתי פוליטי אלדד יניב העריך, כי שקד לא תישאר לצדו של יו"ר ימינה נפתלי בנט עוד ימים רבים: "היחיד שמפחד מבחירות הוא בנט. זה יהיה אסון"
09/04/2021
עמוס ידלין
"אנו צריכים להיות מודאגים מאופן קבלת ההחלטות"
אלוף (מיל') עמוס ידלין על סוגיית הגרעין האיראני: "המדינה לא מתנהלת, בגלל שאיש אחד שם את האינטרסים האישיים והמשפטיים שלו לפני טובת המדינה"
09/04/2021
"החלה ההתנגשות של ישראל ושלטון ביידן"
הפרשן לענייני ערבים צבי יחזקאלי ('חדשות 13') על תקיפת הספינה האיראנית בים האדום השבוע: "אני צופה המשך עימותים בין ישראל לאיראן"
09/04/2021
יום הזיכרון לחללי צה"ל
אלמנתו של עמנואל מורנו על חטיפת מוסטפא דיראני
מאיה אוחנה מורנו על מבצע חטיפת פעיל הטרור: "כשפרצו לחדרו של דיראני, אשתו החלה לצרוח. עמנואל ראה שהיא לבושה בכותונת, כיסה אותה והיא שתקה"
09/04/2021
פרשת השבוע
פרשת השבוע
צבי יחזקאלי על פרשת השבוע, והפעם: פרשת שמיני
09/04/2021
ג'ודי שלום ניר מוזס
"בנט עושה נעים לנתניהו, הוא כל הזמן זוחל אליו"
ג'ודי שלום ניר מוזס תקפה את התנהלותו של יו"ר ימינה נפתלי בנט: "אם לבנט תהיה אופציה להיות רה"מ והוא יעדיף לחבור לנתניהו, הוא לא מנהיג"
09/04/2021
ניסים משעל
ניסים משעל
על קו הסיום: שוויון בין הגושים הפוליטיים
ממוצע סקרי השבוע: הליכוד מתחזק על חשבון סער ובנט, רע"מ ומרצ מעל אחוז החסימה • לגוש נתניהו וימינה 59 מנדטים • התוצאות המלאות - וכל הפרשנויות
19/03/2021
"בסבירות גבוהה נתניהו ימשיך לכהן כרה"מ"
היועץ האסטרטגי ישראל בכר טען: "יש סיכוי שתקום ממשלת מיעוט בתמיכת רע"מ" • ומה בדבר מעמדו של גדעון סער?
19/03/2021
חיים רמון
"היחיד שיכול לכבוש את מבצר בלפור זה בנט"
רגע לפני הבחירות שר המשפטים לשעבר חיים רמון אומר: "בנימין נתניהו עומד לעשות הסכם עם מנסור עבאס" • וגם: "אין מצב שלפיד או סער יהיו רה"מ"
19/03/2021
אלדד יניב
"הימין יקימו ממשלה עם רע"מ"
הפעיל החברתי עו"ד אלדד יניב על תפקוד רה"מ במהלך קמפיין הבחירות: "נתניהו יקים ממשלה עם כולם" • וגם: האם אנחנו עומדים לפני סבב בחירות חמישי?
19/03/2021
"יום רביעי יהיה יום כיפור של הסוקרים"
יהודה שלזינגר ('ישראל היום') ביקש להזכיר: "סמוטריץ' ובן-גביר לא יישבו בממשלה שנתמכת על ידי רע"מ"
19/03/2021
ספי עובדיה
"הסבירות לבחירות חמישיות נמוכה יותר"
אז איך יראה המדגם ביום שלישי בחצות? הכתב הפוליטי ספי עובדיה ('חדשות 13') ניסה לחזות את התוצאות, וטען: "זה הולך להיות מדגם קשה"
19/03/2021
"רוצים שנתניהו ירד לנו מהחיים - אך אין אלטרנטיבה"
העיתונאי החרדי בני רבינוביץ' הודה שהוא יהיה שמח שנתניהו ירד מהחיים הציבוריים, ואמר: "יש לא מעט חברי כנסת חרדים שהיו שמחים לזה כמוני"
19/03/2021
עוד קטעים

ניסים משעל הוא עיתונאי, סופר, איש טלוויזיה ואיש רדיו ישראלי. משעל נולד בעיראק ועלה לישראל עם משפחתו בגיל שנה. בשנת 1977 החל לעבוד ככתב לענייני מפלגות בטלוויזיה הישראלית וסיקר את מערכות הבחירות לכנסת התשיעית, העשירית והאחת עשרה. 

ניסים שימש כתב בוושינגטון וסיקר את האירועים המדיניים וההיסטוריים, לרבות יחסי ישראל-ארצות הברית, הבחירות לנשיאות ארצות הברית שבהן נבחר ג'ורג' הרברט ווקר בוש, פרשת איראן־גייט ומעורבותה של ישראל בפרשה, וסיקור פרשת ג'ונתן פולארד. בשנת 1989 חזר לישראל והתמנה למשך שנה למנהל הטלוויזיה הישראלית.

בהמשך דרכו היה משעל מראשי מנהלת ההקמה של ערוץ 2, והנחה עימותים טלוויזיוניים בין יצחק שמיר ליצחק רבין, ובין בנימין נתניהו ליצחק מרדכי. משעל שידר במשך שנים את התוכנית היומית 'משעל על הבוקר' בתחנה, ומאז עבר לתוכניתו השבועית ביום שישי, שפותחת את סוף השבוע עם האירועים החמים והמעניינים של השבוע האחרון.