לא דופקת חשבון
עם ליאת רון ראשון עד רביעי ב-10:00
facebook gplus twitter whatsupp קוד הטמע באתר אחר
4740

משפחתו של מוטי בן שבת: "אנחנו לא יכולים לגור יותר באזור האסון"

יו"ר לשכת עורכי הדין עו"ד אבי חימי יסייע למיצוי זכויותיו המשפטית של בן שבת


ראש לשכת עורכי הדין  עו"ד אבי חימי אמר הבוקר בתוכנית של ליאת רון ברדיו צפון כי לשכת עורכי הדין ומחלקת "שכר מצווה", לוקחים בעדיפות ראשונה את המקרה הטראגי של מוטי בן שבת מנהריה ויעלו משפטית מול המדינה להכרה בזכויותיו כנפגע אסון לאומי.  בן שבת נהרג לפני ארבעה שבועות בשיטפון בנהריה כשניסה להציל משפחה שנסחפה בגי'פ. גופתו אותרה בחוף הים כשלושה ק"מ מאזור האסון.  

עו"ד חימי:"ההכרה במוטי בן שבת כנפגע אסון לאומי עולה שלב, אם יוכר כנפגע יקבל זכויות והטבות מהמדינה  ויש לו ילדה בת עשר שנותרה יתומה. לשכת עורכי הדין תרים את הכפפה בזכות התוכנית 'לא דופקת חשבון'  וניצור קשר כבר היום עם חווה בן שבת אימו של מוטי ולשכת עורכי הדין תטפל בסוגיה בהתנדבות מלאה במסגרת פרויקט 'שכר מצווה'.  זה לא מקרה רגיל, אלא מורכב, חריג והירואי . גם אם החוק לא מכיר בו, יש חריגים ובשביל זה קיימים  בתי משפט ואנשי ציבור.  אנחנו נסייע ביוזמה , חייב שהוא  יוכר על ידי השלטונות ויזכה לסיוע כספי לביתו שתוכל לקבל את העזרה של המדינה.  ניכנס לעובי הקורה תוך שבועיים שלושה ונעדכן איך התקדמנו כי המעשה של מוטי הוא לא שכיח. 

בשבוע שעבר  בטקס מרגש נקרא פורום "עורכי דין מצילים חיים" על  שמו של בן שבת בשיתוף עם בני משפחתו במעמד שר המשפטים אמיר אוחנה.

חווה בן שבת אימו של מוטי שהאזינה לדברים אמרה במהלך השידור כי בני המשפחה לא יכולים לגור יותר באזור האסון בו איבדה את בנה. בהתערבות רדיו צפון הושגה החלטה  של חברת עמיגור ובהנחיית שרת השיכון יפעת שאשא - ביטון לשכור למשפחה דירה בשוק החופשי. 

בן שבת: "אנחנו מנסים לחזור לשגרה ואנחנו שבורים כל יום. כולם רוצים להנציח את מוטי ואנחנו מכבדים, קשה לדבר עליו בלשון עבר. אנחנו לא מסוגלים לגור יותר מול הנחל שבני טבע בו למוות. אנחנו רואים את הנחל מכל כיוון שאנחנו פותחים את החלונות בדירה, אני לא מסוגלת להישאר בבית, הכל סגור התריסים מוגפים. בחברת עמיגור אמרו שנקבל עדיפות לדירה חלופית אך אין להם דירות  כרגע, אבל  שימצאו לי  פתרון, אני דיירת שלהם 28 שנה.  ביום שישי  נעלה לקברו לגילוי מצבה, הכנתי לו את הבית הכי יפה שיכולתי לחשוב".

מעמיגור נמסר: "משרד השיכון אישר מעבר דירה בעדיפות ראשונה למשפחה, יחד עם זאת אין דירה בגודל מתאים במלאי ואם לא תתפנה ממש בימים הקרובים  בהנחיית שרת השיכון יפעת שאשא ביטון  אישרה  מימון המשרד  לשכור למשפחה דירה בשוק החופשי".
04/02/2020