פרופסור רפי קרסו

שישי ב-13:00
פרופ' רפי קרסו
"נראה שהווריאנט החדש לא כל כך מסוכן"
שישה ישראלים נדבקו בזן החדש של הדלתא AY4.2 - אך האם יש סיבה לדאגה ממשית? • פרופ' קרסו: "קרוב לוודאי שהווריאנט החדש לא אלים יותר"
22/10/2021
האם יש סכנה בגלולות נגד היריון?
האם יש סכנה בגלולות נגד היריון?
המאזינה סיפרה על נכדתה בת ה-22 שנוטלת גלולות באופן קבוע: "האם בעתיד היא עלולה לא להיכנס להריון בגלל זה?" • פרופ' קרסו: "אין מה לדאוג"
22/10/2021
אימת החלזונות
אימת החלזונות
המאזין שיתף בחרדה מפתיעה ממנה סובל נכדו בן ה-15: "הוא פיתח חרדה מחלזונות" • פרופ' קרסו: "אפשר להתגבר על זה בעזרת טיפול פסיכולוגי"
22/10/2021
אמא מודאגת: "בני לא התפנה בצורה טבעית 25 ימים"
אמא מודאגת: "בני לא התפנה בצורה טבעית 25 ימים"
המאזינה סיפרה על בנה בן ה-9 שסובל מעצירות כרונית: "אני אובדת עצות" • פרופ' קרסו סיפר על הגורמים השונים שעלולים להוביל לתופעה המדאיגה
22/10/2021
פרופ' רפי קרסו
בעקבות הבדיקה
המאזינה בת ה-30 ערכה בדיקות דם שגרתיות, אך התוצאות עוררו בה דאגה • פרופ' רפי קרסו התייחס לתוצאות הבדיקות והרגיע את המאזינה
22/10/2021
רואים הבזקים
רואים הבזקים
המאזינה, שעברה ניתוח קטרקט לפני שנים, סיפרה: "לפני כ-10 ימים התחלתי לראות הבזקים בעין" • פרופ' קרסו ייעץ בנושא
22/10/2021
לשמור על הלב
לשמור על הלב
המאזין בן ה-78 סובל מפגיעה במסתם המיטרלי בלב, אך הרופאים לא ממהרים להחליף את המסתם: "לא הייתי רוצה למות מזה"
22/10/2021
מה הסיבה לצריבה?
מה הסיבה לצריבה?
המאזינה סיפרה על תופעה מטרידה ממנה סובל בעלה: "הוא מרגיש תחושה של צריבה בגוף, שעוברת ממקום למקום" • פרופ' קרסו ייעץ בנושא
22/10/2021
פרופ' רפי קרסו
מתחת לעור
המאזין בן ה-85 סיפר: "אני סובל מדימום תת עורי" • פרופ' רפי קרסו המליץ: "כדאי לקחת תוספת של ויטמין E"
22/10/2021
מה ההבדל בין הבדיקות?
PCR או אנטיגן - מה ההבדל?
פרופ' רפי קרסו הסביר על ההבדלים בין הבדיקות השונות לקורונה, סיפר על היתרונות והחסרונות של כל בדיקה והתייחס גם לטעויות שיכולות להיות בתוצאות
22/10/2021
כשהנוגדנים לא מגיעים
כשהנוגדנים לא מגיעים
המאזין בן ה-65 סיפר כי הוא סובל מדיכוי חיסוני: "לא פיתחתי נוגדנים לקורונה בגוף אחרי שקיבלתי את החיסון השני והשלישי" • מה ניתן לעשות?
22/10/2021
לזהות את הצליאק
לזהות את הצליאק
המאזינה סיפרה על בדיקה שגילתה חשד לצליאק אצל בנה בן ה-3: "הוא אוכל הכל ולא התלונן על דבר, זה מפתיע" • כיצד ניתן לאמת את החשד?
22/10/2021
פרופ' רפי קרסו
מאזינה: "הציפורניים שלי לא גדלות"
המאזינה בת ה-74 שמה לב כי קצב גדילת הציפורניים שלה האט בצורה חריגה • פרופ' קרסו: "חסרים לך ויטמינים ומינרלים בגוף"
22/10/2021
נופל וקם
נופל וקם
המאזין סיפר: "כשאני הולך אני מאבד את הכיוון ומתנדנד. אני לא מתפקד" • פרופ' קרסו: "ישנם פיזיותרפיסטים שמומחים בשיקום שיווי המשקל"
22/10/2021
פרופסור רפי קרסו
פרופ' רפי קרסו
"אתם צריכים להתחסן"
פרופ' קרסו הדגיש את חשיבות ההתחסנות נגד נגיף קורונה, והתריע מסכנות תסמיני הפוסט קורונה: "שמענו על כמה אסונות של אנשים צעירים שלא התחסנו"
15/10/2021
עוד קטעים

  צרו קשר עם פרופסור קרסו

תכנית הרדיו של פרופסור קרסו היא שליחות. בכל יום שישי 'הרופא הלאומי' דואג לספק לכל מאזין שפונה אליו עצה מקצועית ברגישות ומסירות האופייניים רק לו.  פרופסור קרסו מתייחס לכל פנייה שמגיעה אליו ברצינות תהומית, שוקל בכובד ראש את תשובותיו ומקפיד לתת לכל מאזין את מלוא תשומת הלב ואת העצה הרפואית הטובה ביותר. רבים רואים בפרופסור קרסו מושיע של ממש, שבזכות העצה הטובה שהעניק להם חייהם השתנו לטובה עד ללא הכר.

יש לנו מה להגיד על פרופסור קרסו:

פרופסור קרסו הוא פרופסור (למדעי המוח ומערכת העצבים) במחלקה לפסיכולוגיה באוניברסיטת בר-אילן ומלמד למעלה מ-35 שנים סטודנטים לרפואה ולפסיכולוגיה, נוירולוגיה ומדעי המוח. פרופסור קרסו הוא בעל תואר "מוסמך" (מאסטר) ובעל דיפלומה בנוירולוגיה מטעם בית הספר ללימודי המשך ברפואה של אוניברסיטת תל-אביב, בעל מומחיות מלאה בנוירולוגיה בארץ ובעל מומחיות מלאה בעיכוב תהליכי הזדקנות (anti-aging) בארה"ב. כמו כן מנהל פרופ' קרסו שתי מרפאות פרטיות בת"א, האחת לטיפול בכאב, והשנייה לאנטי-אייג'ינג תחומים בהם הוא נחשב לאחד המומחים המובילים בארץ.

כאשר היה בן 14 כבר תרגל שימוש בהיפנוזה והמשיך בכך גם במהלך שרותי הצבאי, אז זכה לכינוי 'החייל המהפנט'. שנים לאחר מכן, בהיותו יושב-ראש האגודה הישראלית להיפנוזה קלינית ומחקרית, היה מיוזמי חוק ההיפנוזה בישראל, חוק המאפשר רק לרופאים, רופאי-שיניים ופסיכולוגים לעסוק בתחום. פרופסור קרסו טוען שיש לו זמן מספיק כדי להתמסר לעיסוקיו הרבים ואינו מתעייף מאחר שהוא מצליח להפנט את גם את עצמו מדי יום למשך עשרים דקות ואחר כך הוא ממשיך בענייניו 'כמו חדש'. אגב, כשהיה סטודנט מימן את לימודיו בעזרת שתי עבודות במקביל, אחת מהן כמהפנט (העבודה השנייה אגב, הייתה מופעי קוסמות).

פרופ' קרסו הוא חובב מושבע של מוזיקה ושל אוכל, ובעבר אף שימש כמבקר מסעדות של תחנת הרדיו 'קול הדרך לעסקים' וכתב בעיתונות בנושאי אוכל. לאחר סיום משימה זו, גזר על עצמו דיאטה והשיל שלושים ק"ג.  כיום מגיש פרופסור קרסו פינה קבועה של ביקורת מסעדות בתכניתה של איריס קול ב-103FM.

פרופ' רפי קרסו הוא יליד שנת 1945, נשוי לנימה, מתרגמת ומספרת סיפורים, אב לרוני, טל, מיכל ונועה, וסב לגיא, יותם ויעל. בנוסף על עיסוקיו ברפואה ובתקשורת, עוסק קרסו בפיסול, ופסלי חוצות שלו מקשטים מקומות שונים בארץ כמו מוזיאון תפן, מכללת וינגייט, וערים כחדרה, כפר-סבא, אשדוד, נתניה ועוד.