פרופסור רפי קרסו

שישי ב-13:00
פרופ' רפי קרסו
מפרצת בעורק הטחול - מה זה בכלל?
המאזינה סיפרה כי היא סובלת ממפרצת בעורק הטחול: "עד היום אף אחד לא הסביר לי מה זה" • פרופ' קרסו הסביר על התופעה, הסיכונים והטיפול האפשרי
11/06/2021
פרופ' קרסו המליץ על ספר השירה החדש 'ערמוניה'
שירים מסרטן הערמונית
פרופ' רפי קרסו סיפר על ספרו החדש של המשורר יוסי אלפי, שחלה בסרטן הערמונית: "ספר השירה מתמקד בחוויה האישית שהוא חווה"
11/06/2021
יין אדום, והרעידות נעלמות?
יין אדום, והרעידות נעלמות?
המאזינה בת ה-80 סיפרה: "יש לי רעידות חזקות ביד ימין" • פרופ' קרסו: "אם מדובר ברעד ראשוני, כוס יין אדום יכולה להרגיע את זה"
11/06/2021
על הברכיים
על הברכיים
מאזינה בת 70 סיפרה על כאב ברכיים שנעלם לפני 5 שנים, וכעת חזר: "זה מפריע לי לרדת במדרגות" • פרופ' קרסו: "זו יכולה להיות שחיקה של הסחוס"
11/06/2021
פרופ' רפי קרסו
קרחות קטנות
המאזין סיפר כי בתו בת ה-23 סובלת מאלופציה אראטה, תופעה שגורמת להתקרחות במוקדים ספציפיים בגוף: "האם זה יכול להתרחב?"
11/06/2021
מאזינה: "האם כדאי לי לעבור ניתוח לתיקון סטייה במחיצת האף?"
הגיע הזמן לנשום
המאזינה בת ה-62 שוקלת לעבור ניתוח לתיקון סטייה במחיצת האף: "זה מקשה לי על השינה" • פרופ' קרסו: "ניתוח עושים רק אם מוכרחים"
11/06/2021
פרופ' רפי קרסו
אחרי המגפה: מתמודדים עם האובדן
פרופ' רפי קרסו סיפר על מרכז אלה שמסייע למשפחותיהם של קורבנות הקורונה: "לקורבנות היו ילדים ומשפחה. בני המשפחה נאלצו להתמודד עם אובדן פתאומי"
11/06/2021
פרופסור רפי קרסו
למרות הכאבים, אפשר להיות מאושרים
המאזין בן ה-88 סיפר על הבעיות הרפואיות הרבות מהן הוא סובל, אך הדגיש: "אני מאושר" • פרופ' קרסו: "עלינו להתמקד בדברים הטובים שיש לנו בחיים"
11/06/2021
בעקבות החנקן הנוזלי
בעקבות החנקן הנוזלי
המאזינה קיבלה הזרקה של חנקן נוזלי לאוזן לפני מספר ימים, אך שמיעתה נפגעה: "איך אני יוצאת מזה?" • פרופ' קרסו: "צריך לחכות, זה לא הוקוס פוקוס"
11/06/2021
מאזינה: "אם הכאבים חלפו, סימן שהאבנים בכליות יצאו?"
האבנים המתגלגלות
המאזינה סבלה מכאבים קשים במפשעה וגילתה כי יש לה אבנים בכליות: "אם הכאבים חלפו, סימן שהאבנים יצאו?" • פרופ' קרסו הסביר בנושא
11/06/2021
תרופה חדשה לאלצהיימר אושרה: "זה מרגש"
פרופ' רפי קרסו סיפר על ההתרגשות הגדולה בעקבות החלטת ה-FDA לאשר לשימוש את התרופה החדשה נגד אלצהיימר: "זאת עשויה להיות פריצת דרך"
11/06/2021
פרופסור רפי קרסו
להקל על הטינטון
להקל על הטינטון
המאזינה בת ה-77 סובלת מטינטון קשה באוזניים: "אני מאוד סובלת" • פרופ' קרסו הסביר: "עד כמה שאני יודע, אין ריפוי לטינטון"
11/06/2021
פרופ' רפי קרסו
כיצד עובדת הזריקה לירידה במשקל?
פרופ' רפי קרסו הסביר כיצד פועלת הזריקה שמדכאת תיאבון ועלתה השבוע לכותרות • הדגיש: "ברגע שתפסיקו לקחת את הזריקה - התיאבון יחזור"
11/06/2021
קולונסקופיה בלי הרדמה - זה אפשרי?
קולונוסקופיה בלי הרדמה - זה אפשרי?
המאזין בן ה-50 חושש מפני ההרדמה בבדיקת הקולונוסקופיה: "האם אפשר לעבור את הבדיקה בלי הרדמה?" • פרופ' קרסו: "אני לא הייתי מוכן שיעשו לי את זה"
11/06/2021
הרגליים כבדות
מאזין מודאג: "אשתי סובלת מכאבים בשוקיים, היא מרגישה שהרגליים שלה כבדות" • פרופ' קרסו: "זה יכול לנבוע כתוצאה מהיצרות של עמוד השדרה"
11/06/2021
עוד קטעים

  צרו קשר עם פרופסור קרסו

תכנית הרדיו של פרופסור קרסו היא שליחות. בכל יום שישי 'הרופא הלאומי' דואג לספק לכל מאזין שפונה אליו עצה מקצועית ברגישות ומסירות האופייניים רק לו.  פרופסור קרסו מתייחס לכל פנייה שמגיעה אליו ברצינות תהומית, שוקל בכובד ראש את תשובותיו ומקפיד לתת לכל מאזין את מלוא תשומת הלב ואת העצה הרפואית הטובה ביותר. רבים רואים בפרופסור קרסו מושיע של ממש, שבזכות העצה הטובה שהעניק להם חייהם השתנו לטובה עד ללא הכר.

יש לנו מה להגיד על פרופסור קרסו:

פרופסור קרסו הוא פרופסור (למדעי המוח ומערכת העצבים) במחלקה לפסיכולוגיה באוניברסיטת בר-אילן ומלמד למעלה מ-35 שנים סטודנטים לרפואה ולפסיכולוגיה, נוירולוגיה ומדעי המוח. פרופסור קרסו הוא בעל תואר "מוסמך" (מאסטר) ובעל דיפלומה בנוירולוגיה מטעם בית הספר ללימודי המשך ברפואה של אוניברסיטת תל-אביב, בעל מומחיות מלאה בנוירולוגיה בארץ ובעל מומחיות מלאה בעיכוב תהליכי הזדקנות (anti-aging) בארה"ב. כמו כן מנהל פרופ' קרסו שתי מרפאות פרטיות בת"א, האחת לטיפול בכאב, והשנייה לאנטי-אייג'ינג תחומים בהם הוא נחשב לאחד המומחים המובילים בארץ.

כאשר היה בן 14 כבר תרגל שימוש בהיפנוזה והמשיך בכך גם במהלך שרותי הצבאי, אז זכה לכינוי 'החייל המהפנט'. שנים לאחר מכן, בהיותו יושב-ראש האגודה הישראלית להיפנוזה קלינית ומחקרית, היה מיוזמי חוק ההיפנוזה בישראל, חוק המאפשר רק לרופאים, רופאי-שיניים ופסיכולוגים לעסוק בתחום. פרופסור קרסו טוען שיש לו זמן מספיק כדי להתמסר לעיסוקיו הרבים ואינו מתעייף מאחר שהוא מצליח להפנט את גם את עצמו מדי יום למשך עשרים דקות ואחר כך הוא ממשיך בענייניו 'כמו חדש'. אגב, כשהיה סטודנט מימן את לימודיו בעזרת שתי עבודות במקביל, אחת מהן כמהפנט (העבודה השנייה אגב, הייתה מופעי קוסמות).

פרופ' קרסו הוא חובב מושבע של מוזיקה ושל אוכל, ובעבר אף שימש כמבקר מסעדות של תחנת הרדיו 'קול הדרך לעסקים' וכתב בעיתונות בנושאי אוכל. לאחר סיום משימה זו, גזר על עצמו דיאטה והשיל שלושים ק"ג.  כיום מגיש פרופסור קרסו פינה קבועה של ביקורת מסעדות בתכניתה של איריס קול ב-103FM.

פרופ' רפי קרסו הוא יליד שנת 1945, נשוי לנימה, מתרגמת ומספרת סיפורים, אב לרוני, טל, מיכל ונועה, וסב לגיא, יותם ויעל. בנוסף על עיסוקיו ברפואה ובתקשורת, עוסק קרסו בפיסול, ופסלי חוצות שלו מקשטים מקומות שונים בארץ כמו מוזיאון תפן, מכללת וינגייט, וערים כחדרה, כפר-סבא, אשדוד, נתניה ועוד.