פרופסור רפי קרסו

שישי ב-13:00
מסכה תציל משפעת
המאזינה תהתה האם מסכת N95 מסייעת יותר לשמור על בריאות הסובבים ומניעת הדבקה במחלות? • פרופ' קרסו השיב: "רופאי שיניים נזהרים יותר מהפציינטים"
21/01/2022
"בלי ארבעת החיסונים מצבי היה גרוע הרבה יותר"
בפתח התוכנית שיתף פרופ' רפי קרסו שהקורונה הגיעה גם אליו וכי הוא נמצא חיובי • סיפר: "יחסית לגילי המתקדם - אני מרגיש טוב"
21/01/2022
סכרת הריון
"אינסולין יכול לגרום להיפו"
המאזינה ביקשה לשאול בנוגע לבתה שבהריון וסובלת מסכרת הריון: "לא עדיף זריקות אינסולין?" • קרסו: "אי אפשר לדעת איך אינסולין ישפיע על העובר"
21/01/2022
"כל אחד מגיב אחרת לדברים"
המאזינה שיתפה: "אני סובלת מלחץ דם גבוה כבר 20 שנה" • עוד סיפרה כי בעקבות פרוצדורה רפואית ותרופה לחץ הדם עלה יותר • פרופ' קרסו הסביר
21/01/2022
איך שהעולם מסתובב
איך שהעולם מסתובב
המאזין שיתף כי בתו בת השנתיים וחצי מתלוננת על סחרחורות • פרופ' קרסו: "זו תלונה לא אופיינית לילדים - כדאי להתייעץ עם רופא ילדים"
21/01/2022
"הפה מצד אחד מוגן אבל מצד שני הוא מזוהם"
"הפה מצד אחד מוגן אבל מצד שני מזוהם"
המאזינה: "באוגוסט האחרון הופיע לי על קצה הלשון נגע, עברתי 3 פעמים ביופסיות וכל פעם הוא צמח מחדש - מה אפשר לעשות?" • פרופ' רפי קרסו השיב
21/01/2022
הגובה לא קובע
הגובה לא קובע
נכדו של המאזין בן 15 ונמוך משני הוריו, ואילו סבו מעוניין להאיץ את תהליך הצמיחה לגובה • פרופ' קרסו: "יש כאלו שגדלים בצבא - זה אינדיווידואלי"
21/01/2022
הסר חשש מליבך
הסר דאגה מליבך
המאזין ביקש לשאול בנוגע לבדיקת קולונוסקופיה שעשה: "מצאו שם פוליפ והבנתי שיש כל מיני סוגים - יש מקום לדאגה?" • קרסו: "שולחים אותם לבדיקות"
21/01/2022
בין ביס לביס
בין ביס לביס
המאזינה שיתפה כי היא סובלת מכאבים באוזניים במהלך לעיסה • פרופ קרסו: "כאבים בזמן לעיסה יכולים להיות מהמפרק בין הלסת העליונה לתחתונה"
21/01/2022
דם זורם בכפות רגלייך
המאזין שיתף כי לאחרונה החל לסבול מחוסר תפקוד ברגליים שמתבטא ב'רגליים קרות' • פרופ' קרסו הסביר מה יכולות להיות הסיבות לתופעה אותה הוא חווה
21/01/2022
דרגות המטבוליזם
דרגות המטבוליזם
המאזינה: "נאמר לי שחילוף החומרים שלי הוא בדרגה הכי גרועה שיכולה להיות" • פרופ' רפי קרסו: "הדרך המדוייקת ביותר היא לבדוק את בלוטת המגן"
21/01/2022
על ממצאים חדשים והשפעתם
המאזין סובל מפריצות דיסק ולאחרונה גילו כי יש לו גם צ'יסטות בכליות • פרופ' רפי קרסו הרגיע: "זה ממצא מאוד שכיח ואין להן משמעות קלינית"
21/01/2022
ניתוח זה עניין של בחירה
ניתוח זה עניין של בחירה
המאזינה שיתפה כי בתה פרקה את הכתף והציעו לה ניתוח: "האם זאת האופציה היחידה?" • פרופ' רפי קרסו הסביר: "אחרי הניתוח צריך חצי שנה פיזיותרפיה"
21/01/2022
קרסו: "תנסה לאכול בבוקר במקום קפה"
המאזין: "יש צרבות ברמה שאני לא יכול לדבר מרוב שכואב לי" • פרופ' קרסו ייעץ: "צרבת באה מהקיבה - צריך לעשות בדיקה אם זה קשור לאוכל"
21/01/2022
פרופסור רפי קרסו
"אני ממליץ להתחסן"
בפתח התוכנית התייחס פרופ' קרסו להתפשטות האומיקרון • ואמר: "מי שלא חוסן בחיסון שלישי בחצי השנה האחרונה או לא חוסן ברביעי יכול לחלות ולא כדאי"
14/01/2022
עוד קטעים

  צרו קשר עם פרופסור קרסו

תכנית הרדיו של פרופסור קרסו היא שליחות. בכל יום שישי 'הרופא הלאומי' דואג לספק לכל מאזין שפונה אליו עצה מקצועית ברגישות ומסירות האופייניים רק לו.  פרופסור קרסו מתייחס לכל פנייה שמגיעה אליו ברצינות תהומית, שוקל בכובד ראש את תשובותיו ומקפיד לתת לכל מאזין את מלוא תשומת הלב ואת העצה הרפואית הטובה ביותר. רבים רואים בפרופסור קרסו מושיע של ממש, שבזכות העצה הטובה שהעניק להם חייהם השתנו לטובה עד ללא הכר.

יש לנו מה להגיד על פרופסור קרסו:

פרופסור קרסו הוא פרופסור (למדעי המוח ומערכת העצבים) במחלקה לפסיכולוגיה באוניברסיטת בר-אילן ומלמד למעלה מ-35 שנים סטודנטים לרפואה ולפסיכולוגיה, נוירולוגיה ומדעי המוח. פרופסור קרסו הוא בעל תואר "מוסמך" (מאסטר) ובעל דיפלומה בנוירולוגיה מטעם בית הספר ללימודי המשך ברפואה של אוניברסיטת תל-אביב, בעל מומחיות מלאה בנוירולוגיה בארץ ובעל מומחיות מלאה בעיכוב תהליכי הזדקנות (anti-aging) בארה"ב. כמו כן מנהל פרופ' קרסו שתי מרפאות פרטיות בת"א, האחת לטיפול בכאב, והשנייה לאנטי-אייג'ינג תחומים בהם הוא נחשב לאחד המומחים המובילים בארץ.

כאשר היה בן 14 כבר תרגל שימוש בהיפנוזה והמשיך בכך גם במהלך שרותי הצבאי, אז זכה לכינוי 'החייל המהפנט'. שנים לאחר מכן, בהיותו יושב-ראש האגודה הישראלית להיפנוזה קלינית ומחקרית, היה מיוזמי חוק ההיפנוזה בישראל, חוק המאפשר רק לרופאים, רופאי-שיניים ופסיכולוגים לעסוק בתחום. פרופסור קרסו טוען שיש לו זמן מספיק כדי להתמסר לעיסוקיו הרבים ואינו מתעייף מאחר שהוא מצליח להפנט את גם את עצמו מדי יום למשך עשרים דקות ואחר כך הוא ממשיך בענייניו 'כמו חדש'. אגב, כשהיה סטודנט מימן את לימודיו בעזרת שתי עבודות במקביל, אחת מהן כמהפנט (העבודה השנייה אגב, הייתה מופעי קוסמות).

פרופ' קרסו הוא חובב מושבע של מוזיקה ושל אוכל, ובעבר אף שימש כמבקר מסעדות של תחנת הרדיו 'קול הדרך לעסקים' וכתב בעיתונות בנושאי אוכל. לאחר סיום משימה זו, גזר על עצמו דיאטה והשיל שלושים ק"ג.  כיום מגיש פרופסור קרסו פינה קבועה של ביקורת מסעדות בתכניתה של איריס קול ב-103FM.

פרופ' רפי קרסו הוא יליד שנת 1945, נשוי לנימה, מתרגמת ומספרת סיפורים, אב לרוני, טל, מיכל ונועה, וסב לגיא, יותם ויעל. בנוסף על עיסוקיו ברפואה ובתקשורת, עוסק קרסו בפיסול, ופסלי חוצות שלו מקשטים מקומות שונים בארץ כמו מוזיאון תפן, מכללת וינגייט, וערים כחדרה, כפר-סבא, אשדוד, נתניה ועוד.