פרופסור רפי קרסו

שישי ב-13:00
למצולם אין קשר לנאמר
אין תחושה ברגל
המאזינה סיפרה על כאבים ברגל שמאל • קרסו השיב: "יש ללכת למרפאת כאב ולעשות אולטרסאונד"
19/04/2024
למצולם אין קשר לנאמר
המאזין: "כפות הרגליים שלי מתקשות"
המאזין שיתף את פרופסור קרסו בכאביו: "אני יושב, שוכב, הולך והרגליים נהיות כאילו כמו גוש אחד" • מה קרסו הציע?
19/04/2024
נושא קצת מביך
המאזין בן ה-43 שיתף בחששו: "בתקופה האחרונה הזרע דליל יותר" • קרסו: "הוא יכול להשתנות לעיתים גם בגלל תבלינים"
19/04/2024
אילוסטרציה
כולסטרול, גבוה?
המאזין תהה באשר לצורך של בנו ליטול תרופה לכולסטרול שלטענת רופאו הוא גבוה • קרסו: "לא ממליץ על תרופות אם אין נתונים גבוהים מדי"
19/04/2024
כפות רגליים אדומות, מה עושים?
המאזינה שיתפה כי כפות רגליה אדומות וביקשה את עצת הפרופסור • קרסו השיב: "יש אנשים שכלי הדם שלהם מתרחבים, וזה קורה להם"
19/04/2024
אילוסטרציה
המאזין: "הכול הסתובב לי"
המאזין חושש מתופעת הוורטיגו שהרגיש לאחרונה • קרסו הרגיע: "כדאי לנסות לראות שלחץ הדם סדיר, ואם זה חוזר - לך לנוירולוג"
19/04/2024
למצולמת אין קשר לנאמר
ים של דמעות בשתי עיניי
המאזינה סיפרה על האדמומיות והדמעות בעיניה וציינה: "זה חצי שנה אני דומעת, ובבוקר העיניים אדומות, מגרד לי וזה ממש לא נוח לי"
19/04/2024
אילוסטרציה: למצולמת אין קשר לנאמר
נדודי שינה
המאזינה המודאגת סיפרה על בתה בת ה־23: "הילדה הגיעה למצב קריטי של חוסר תפקוד. היא לא ישנה יותר משעה או שעתיים בלילה"
19/04/2024
למצולם אין קשר לנאמר
כאב מפרקים
מירון, בן 25 וחייל מילואים, שיתף בכאבי המפרקים שהחלו לו לאחר הלחימה הארוכה ברצועת עזה • קרסו ייעץ: "מציע שתלך קודם לראומטולוג"
19/04/2024
למצולמת אין קשר לנאמר
ליטול תרופה או לא?
המאזינה התלוננה על כאבי ראש חוזרים ונשנים והתלבטה אם ליטול תרופה באופן קבוע: "נקלעתי למבוי סתום שלא ידעתי אם לקחת או לא לקחת"
19/04/2024
מה עושים עם חוסר ריכוז?
המאזין בן ה-37 שיתף בבעיית הקשב והריכוז שממנה הוא סובל שנים: "אני לא מצליח ללמוד בבקרים, והתהפכו לי הימים והלילות"
19/04/2024
המאזין: "לפעמים אני מרגיש תחושת עילפון רגעית"
מוריס בן ה-65 סיפר על תחושת העילפון שחווה: • קרסו המליץ: "לך לנוירולוג ופנה גם לרופא ריאות"
19/04/2024
פרופסור רפי קרסו
למצולמת אין קשר לנאמר
אשת הברזל?
המאזינה שיתפה כי עשתה בדיקות דם והופתעה לגלות כי קיימים ערכים שונים שמודדים את כמות הברזל בדם• פרופ' רפי קרסו ביקש לעשות סדר
12/04/2024
למצולמת אין קשר לנאמר
היא מסתובבת סיבובים
המאזינה סיפרה כי קמה עם מסחרחורת חריגה: "לקחו אותי למיון, לא יכולתי ללכת, עשו לי כל מיני בדיקות, אבל לא מצאו כלום" • המומחה השיב
12/04/2024
תא לחץ
לזכור ולא לשכוח?
המאזינה: "אני בת 74 ומרגישה שלאחרונה אני מתחילה לשכוח דברים, האם תאי לחץ יכולים לעזור?" • המומחה: "מניסיוני, הם עוזרים לזיכרון לטווח הקצר"
12/04/2024
עוד קטעים

  צרו קשר עם פרופסור קרסו

תכנית הרדיו של פרופסור קרסו היא שליחות. בכל יום שישי 'הרופא הלאומי' דואג לספק לכל מאזין שפונה אליו עצה מקצועית ברגישות ומסירות האופייניים רק לו.  פרופסור קרסו מתייחס לכל פנייה שמגיעה אליו ברצינות תהומית, שוקל בכובד ראש את תשובותיו ומקפיד לתת לכל מאזין את מלוא תשומת הלב ואת העצה הרפואית הטובה ביותר. רבים רואים בפרופסור קרסו מושיע של ממש, שבזכות העצה הטובה שהעניק להם חייהם השתנו לטובה עד ללא הכר.

יש לנו מה להגיד על פרופסור קרסו:

פרופסור קרסו הוא פרופסור (למדעי המוח ומערכת העצבים) במחלקה לפסיכולוגיה באוניברסיטת בר-אילן ומלמד למעלה מ-35 שנים סטודנטים לרפואה ולפסיכולוגיה, נוירולוגיה ומדעי המוח. פרופסור קרסו הוא בעל תואר "מוסמך" (מאסטר) ובעל דיפלומה בנוירולוגיה מטעם בית הספר ללימודי המשך ברפואה של אוניברסיטת תל-אביב, בעל מומחיות מלאה בנוירולוגיה בארץ ובעל מומחיות מלאה בעיכוב תהליכי הזדקנות (anti-aging) בארה"ב. כמו כן מנהל פרופ' קרסו שתי מרפאות פרטיות בת"א, האחת לטיפול בכאב, והשנייה לאנטי-אייג'ינג תחומים בהם הוא נחשב לאחד המומחים המובילים בארץ.

כאשר היה בן 14 כבר תרגל שימוש בהיפנוזה והמשיך בכך גם במהלך שרותי הצבאי, אז זכה לכינוי 'החייל המהפנט'. שנים לאחר מכן, בהיותו יושב-ראש האגודה הישראלית להיפנוזה קלינית ומחקרית, היה מיוזמי חוק ההיפנוזה בישראל, חוק המאפשר רק לרופאים, רופאי-שיניים ופסיכולוגים לעסוק בתחום. פרופסור קרסו טוען שיש לו זמן מספיק כדי להתמסר לעיסוקיו הרבים ואינו מתעייף מאחר שהוא מצליח להפנט את גם את עצמו מדי יום למשך עשרים דקות ואחר כך הוא ממשיך בענייניו 'כמו חדש'. אגב, כשהיה סטודנט מימן את לימודיו בעזרת שתי עבודות במקביל, אחת מהן כמהפנט (העבודה השנייה אגב, הייתה מופעי קוסמות).

פרופ' קרסו הוא חובב מושבע של מוזיקה ושל אוכל, ובעבר אף שימש כמבקר מסעדות של תחנת הרדיו 'קול הדרך לעסקים' וכתב בעיתונות בנושאי אוכל. לאחר סיום משימה זו, גזר על עצמו דיאטה והשיל שלושים ק"ג.  כיום מגיש פרופסור קרסו פינה קבועה של ביקורת מסעדות בתכניתה של איריס קול ב-103FM.

פרופ' רפי קרסו הוא יליד שנת 1945, נשוי לנימה, מתרגמת ומספרת סיפורים, אב לרוני, טל, מיכל ונועה, וסב לגיא, יותם ויעל. בנוסף על עיסוקיו ברפואה ובתקשורת, עוסק קרסו בפיסול, ופסלי חוצות שלו מקשטים מקומות שונים בארץ כמו מוזיאון תפן, מכללת וינגייט, וערים כחדרה, כפר-סבא, אשדוד, נתניה ועוד.