לא דופקת חשבון
עם ליאת רון ראשון עד רביעי ב-10:00
facebook gplus twitter whatsupp קוד הטמע באתר אחר
170

רון קרמן אב שכול: " אני מאוכזב כתושב חיפה, זעתרה התפתל ולא גינה את הפיגוע"

חבר מועצת העיר חיפה רג'א זעתרה התראיין הבוקר אך נזהר מלגנות את המפגע החיפאי

זעתרה: "כולנו מוקיעים את המעשה הזה אך לא ברור מה הרקע, איש שאהב חתולים""


בחיפה המומים מהמחבל שפצע קל שוטר בפיגוע הירי בירושלים, שאדי בנא תושב ערבי ישראלי חיפה, בעל חנות פרחים ונורה למוות בידי כוחות המשטרה.  
חבר מועצת העיר רג'א זעתרה: "כולם בהלם גם המשחה וכוחות הביטחון לא מספקים חומרים ומה הביא אותו למעשה הזה, אני לא הכרתי אותו אישית.  בהתנהגות שלו לא הייתה עדות לכך, דיבר עם השכן שלו ואמר שהוא יביא לו ירקות מירושלים לכן יש משהו לא מובן במעשה. כל השכנים סיפור על אדם שקט שבקושי דיבר והיה במצב כלכלי טוב יחסית. המשפחה מאוד בהלם כי אין מועד להלוויה. 

איימן אודה גינה את המעשה, אתה גם מגנה אותו? 

"ברור שכולנו מוקיעים את המעשה הזה, אך לא ברור מה הרקע אנחנו נגד שימוש באלימות. אדם ללא פעילות פוליטית פעיל למען בעלי חיים, אפילו שילם ארנונה עד סוף השנה לא ברור מה המניע, זה נבדק. לפי הסרטון של המשטרה לא ברור, מאיפה הוא השיג אקדח? בחיפה יש קונצנזוס שחיים משותפים ביחד,  גם דורשים איפוק ואחריות. בתקופת בחירות מנסים לתפוס כותרת". 

על המחאות של ועדת המעקב אמר  הוסיף זעתרה: "ההפגנות לא נעלמו בוחנים את התוכנית ואם לא ישימה אז אין מה להלהיט את הרוחות". 

רון קרמן, אב שכול  מחיפה שאיבד את ביתו טל בפיגוע בקו 37 בחיפה כשהייתה בת 17 האזין לדבריו של זעתרה אמר בשידור: "לא שמעתי גינוי חד משמעי.  אנחנו משפחות שכולות וצר לי לשמוע את ההתפתלות של זעתרה . חבר מועצה מעיריית חיפה היה צריך לגנות את האירוע בפה מלא. אני דור שלישי בעיר התחתית בחיפה ועל פניו נראה דו קיום הדוק ויפה וזה הפתיע אותי לרעה שזה עוד פעם קורה.  אני לא מאשים את החברה הישראלית אבל כאב לי שלא היה גינוי. אנחנו חיים יחד בחיפה ואם אדם מאכיל חתולים ומוכר פרחים וזה קורה, אז טוב שהחברה הערבית תסתכל פנימה". 

 


09/02/2020