תשע עם גדי נס
ראשון עד רביעי ב־9:00
facebook gplus twitter whatsupp קוד הטמע באתר אחר
45

אעשה הכל בכדי שלא תהיה מדינה פלסטינית.

את הדברים אמר חבר הקבינט המדיני ביטחוני השר זאב אלקין לגדי נס ברדיו צפון


השר להגנת הסביבה, השר לירושלים ולמורשת, חבר הקבינט המדיני-ביטחוני וחבר הכנסת מטעם מפלגת הליכוד, זאב אלקין אומר:

יש למדינת ישראל שלוש אפשרויות על הפרק:

  1.       ממשלת ליכוד: במידה ומצביעי הימין שהם רוב, יתנו את קולם לליכוד, הליכוד יגדל בשניים שלושה מנדטים.
  2.       ממשלה בה אחמד טיבי ישלוט מבחוץ.
  3.       מערכת בחירות רביעית, במידה וכל מי שמצביע לגנץ, לליברמן או לעבודה.

 

על הפגישה של אולמרט ואבו מאזן: "אם הפלסטינים היו רוצים מדינה פלסטינית, היא היתה קמה כבר מזמן. לא היה שום סיכוי שאבו מאזן יקבל תוכנית שדורשת מהם להפסיק את השחיטות, להקים מדינה עם זכויות אדם ולהפסיק לשלם משכורות למחבלים, השכר הכי גבוה ברשות הפלסטינית. תוכנית שדורשת מהם להכיר במדינה יהודית ולוותר על זכות השיבה. הפגישה עם אולמרט היא דבר פתטי ועלוב. לראות למעשה רוה"מ לשעבר, נפגש עם האיש שבא לתקוף את ישראל וארה"ב באו"ם, וכל מה שאולמרט מצא לנכון זה להתייצב לצד אותו בן אדם שבימים האלה מסיט וגורם לניסיון של הרמת ראש של עוד גל פיגועים. מדובר באובדן עשתונות מוחלט וקנאה של מי שרוצה להיראות כאילו הוא עדיין ראש ממשלה. נחצו כאן כל הגבולות".

אתה יכול להבטיח שלא תהיה מדינה פלסטינית?

"אני לא יכול להבטיח שלא תקום מדינה פלסטינית מהמקום שאנחנו נמצאים בו, אבל אני אעשה הכל כי אני מתנגד לזה מכל וכל. עסקת המאה היא הזדמנות נדירה בשבילנו. אם עד היום הפלסטינים היו מקבלים ואנחנו היינו מחכים, עכשיו זה הפוך. אנחנו יכולים לקבל והם יחכו. אחרי שהאמריקאים יהיו מוכנים, צריך לצאת עם החלת הריבונות".

ראש המועצה האזורית בקעת הירדן דוד אלחייאני אמר אצלנו בתוכנית בשבוע שעבר שהאמריקאים עשו תרגיל לנתניהו:

"כנראה שהיו כמה גישות אצל האמריקאים והנוסח שונה. גם לארה"ב יש פוליטיקה משלה. בשורה התחתונה יש כאן קבלה של הכרה והגנה אמריקאית על ריבונות בירושלים וברמת הגולן. נתניהו הביא את זה. אם אחרי כמה חודשים נוכל להביא יחד איתם ריבונות על בקעת הירדן, זה הנתיב שצריך ללכת עליו. אסור לעסק הזה להתמסמס כי זו תהיה בכיה לדורות. התהליך הפוליטי צריך להיות בצד.

אם לא תהיה ממשלת ימין נלך לבחירות רביעיות?

"אם אנשים יעמדו במה שהם אמרו אתמול, כמו איימן עודה שאמר שלא יתמוך בממשלה שבה יהיה חבר אביגדור ליברמן. כל מי שמצביע לליברמן לגנץ ולעבודה מצביע למערכת בחירות הרביעית".

לגבי דבריו של גנץ שלא ישבו בממשלה עם הרשימה המשותפת:

"מדובר בתרגיל. הרי ברשימה המשותפת אומרת שלא ישבו בשום ממשלה, הם מוכנים לתמוך מבחוץ, ולכן בלהגיד אנחנו לא נשב אתם בממשלה, אין שום אמירה. האמירה הנדרשת היא - אני לא אבנה ממשלה שתהיה תלויה ברשימה המשותפת. את זה, הוא לא אמר".

12/02/2020