לא דופקת חשבון
עם ליאת רון ראשון עד רביעי ב-10:00
facebook gplus twitter whatsupp קוד הטמע באתר אחר
59

להקים משמר אזרחי לטיפול בפעולות תג מחיר ביישובים ערביים

חבר הכנסת ד"ר מנסור עבאס קורא להקים ועדות שמירה אזרחיות, ממתנדבים לא חמושים


ד"ר עבאס הוסיף: חייבים לקחת אחריות על עצמנו ועל החברה שלנו, לאחר שרשויות החוק אינן מסוגלות להרתיע טרוריסטים ופושעים, ולהביאם לדין.


בעניין עבודת וסמכות ועדות השמירה הקהילתיות אמר ח״כ עבאס: עבודתם תהיה בפיקוח המועצות המקומיות והעיריות הערביות, ובתיאום מלא עם המשטרה, ובהנחיה ומעקב של ועדה ציבורית המייצגת נכבדים, משפחות, אנשי דת, חינוך ואנשי ציבור.

ד"ר עבאס קרא לראשי המועצות והעיריות ליזום אמנה מתאימה, ותוכנית פעולה בכל ישוב למציאת והפעלת ועדות המשמר המקומיות, בתיאום מלא עם חברי המועצות, אנשי דת ונציגי משפחות.

חבר הכנסת מנסור עבאס סובר כי מהלך זה הוא צעד הכרחי למתן ביטחון אישי וחברתי ליישובים הערביים. זהו צעד מעשי לגלם את הערכים של שיתוף פעולה, סולידריות ותלות הדדית ולקחת אחריות כלפי ההווה שלנו ועתיד ילדינו והחברה הערבית.

ח״כ עבאס פנה במכתב לשר לביטחון הפנים גלעד ארדן וביקש ממנו להוציא גינוי ברור לאירוע תג מחיר שאירע לפנות בוקר בכפר ג'ש (גוש חלב) שבצפון, ובו נוקבו גלגלים של עשרות כלי רכב ורוססו 2 כתובות נאצה "תג מחיר" על 2 מבנים, וביקש ממנו גם להורות לכוחות המשטרה לעשות הכל על מנת להביא למעצרם של הטרוריסטים שחיבלו בכפר ג׳ש ולהבאתם לדין, ובנוסף לפצות כספית את התושבים שנזוקו.
במכתבו של ח״כ עבאס לשר ארדן הוא ציין כי בשנה שעברה ועד היום היו הרבה אירועים דומים של טרור ״תג מחיר״ ופשעי שנאה לאומנית ביישובים ערביים כמו ג׳לג׳וליה, כפר קאסם, עכברה, שועפאט, גסר אלזרקא. וכי התחושה בכפר ג׳ש ובחברה הערבית קשה מאוד, וישנם קומץ של טרוריסטים יהודיים שעומלים בלילות האפלים בכדי לחבל ביחסים הטובים בין תושבי המדינה.

 ״אי עצירת המפגעים בכפר ג׳ש בפרט ובכל האירועים הגזעניים שהתרחשו עד היום נותנת אור ירוק לעוד שנאה וגזענות, ולעוד פיגועים שעלולים להביא חס וחלילה לפגיעה בחיי אדם״.

12/02/2020