תשע עם גדי נס
ראשון עד רביעי ב־9:00
facebook gplus twitter whatsupp קוד הטמע באתר אחר
86

" עוד יהיו הפתעות לכאן ולכאן"

המשנה לראש המוסד לשעבר ח"כ רם בן ברק (כחול לבן): הכל זה ספינים


איך אתה סומך על מפלגה עם תומכי מחבלים?

"צר לי לראות שאתה נופל ספינים. אני לעולם לא אשב באותה ממשלה עם אנשים שמדברים נגד מדינה ישראל כמדינה יהודית. אבל בסופו של דבר הם חלק מהכנסת. כל אחד עם הדעות שלו. גם אם בן גביר היה מצליח להיכנס דעתו היתה נחשבת. אנחנו רוצים להקים ממשלה שמאמינה בישראל כיהודית ודמוקרטית. כרגע אין מקום לרשימה המשותפת. אבל כשאתה רוצה להקים ממשלה אתה צריך רוב. כרגע אנחנו צריכים רוב. כחול לבן הוקמה כי ראינו תהליכים המובילים את מדינת ישראל למדינה לא דמוקרטית. ראינו ראש ממשלה מואשם בשוחד ובפלילים ואנחנו רוצים לעצור את ההידרדרות של מדינת ישראל כמדינה דמוקרטית. יותר אנשים הצביעו שלא רוצים את ביבי. אורלי לוי לא עברה לליכוד עדיין. מצביעי מר"צ הצביעו לה. אנחנו נציג ממשלה, אם יהיה לה רוב היא תתקבל ואם לא אז לא. כל השאר זה ספינים. אני חושב שלוי עושה טעות. מה זו השטות הזאת, אני הולך עם מי שיצביע בעד. הממשלה בסוף תהיה מורכבת מכחול לבן והעבודה גשר מר"צ. לא מהרשימה המשותפת.

המשנה לראש המוסד לשעבר, איך אתה שנלחמת למען ישראל, מוכן לשבת עם הרשימה המשותפת?

אני מאמין במדינה יהודית, דמוקרטית וחופשיה. אני רואה את היהדות והדמוקרטיות באותו לבל. אני לא מבין מה אתם כל כך מפחדים? יש כאן רוב של 80 אחוז. להגיד אוי ואבוי ושהם יהפכו אותה למדינת כל אזרחיה? זה הכל ספינים. ביום שהם יקבלו את מדינת ישראל כמדינה יהודית הם גם יקבלו מקום ממשלה. ועוד יהיו הפתעות לכאן ולכאן. אנחנו יודעים שנתניהו האחדות היחידה שמעוניינת אותו היא האחדות שתתן לו את פסקת ההתגברות והחוק הצרפתי.

האם אתם מנהלים משא ומתן עם גורמים מהימין?

יהיו הפתעות לכל כיוון. היום אנחנו פחות מחייכים אבל עוד לא נאמרה את המילה האחרונה. יש הרבה אנשים בימין שלא אוהבים את ההתנהלות של נתניהו. אנחנו רוצים להקים ממשלה שתהיה טובה לכל אזרחי המדינה. בוא נמתין והכל יהיה בסדר. אנחנו לא רוצים בחירות רביעיות. הם לא ישבו איתנו באותה ממשלה. כחול לבן היא ציונית וכל מי שאומר אחרת מגחך את עצמו".

11/03/2020