תשע עם גדי נס
ראשון עד רביעי ב־9:00
facebook gplus twitter whatsupp קוד הטמע באתר אחר
88

" מדינת ישראל ערוכה היטב לקורונה"

נעשה כמיטב יכולתנו בכדי לסייע במגוון דרכים לבעלי העסקים להתמודד עם המצב


"אני חושב שהשאלה העיקרית היא האם אורלי לוי עשתה את המעשה הנכון. מדובר בממשלה שנשענת על הרשימה המשותפת. אני יכול להגיד שכחול לבן שקרנים. בצורה מפורשת הם אמרו לא נעשה. ליברמן אמר שהם גיס חמישי, צייצו שהם פסולים.

ל 58 מנדטים יש אידיאולוגיה. אנחנו מאמינים במדינת ישראל כמדינת העם היהודי. אני לא פוסל חברים מהמגזר, אלא כאלה שלא מכירים בישראל כמדינה יהודית ודמוקרטית. אנחנו שמנו את הדברים על השולחן. אנחנו מתמודדים עם משבר הקורונה, הרעיון הוא הזוי, לנהל משא ומתן איתם, אבל עם ביבי שמגיע ממשפחה שכולה, הם לא מסכימים.

קיבלנו את המספר הגבוה ביותר שמפלגה קיבלה בישראל, והם לא מכבדים את החוק, זה רק המלחמות האישיות ותאוות השלטון. הם לא רואים את טובת מדינת ישראל. עמיר פרץ ואני יודע כמה אשים פונים אליו. כל מי שהיה בראש העבודה ולא קיבל את התוצאות הביא את מפלגת העבודה לקריסה. אנחנו בהחלט צריכים להיות ערניים בנושא.

אם תקום ממשלת מיעוט היא תהיה מדינה שתהיה מסוכנת למדינת ישראל ולכלכלת ישראל. אתי מי מייצגים הרשימה המשותפת? את העם הפלסטיני. אין אף מפלגה בעולם שלצורך העניין יושבת בפרלמנט אחד ומדברת על אינטרס של פרלמנט אחר".

התפשטות נגיף הקורונה:

"אני אומר לך שבמהלך ה 24 שעות הקרובות נתכנס עם ראש הממשלה ונציג תוכנית כלכלית לטיפול במשבר. ההשלכות הכלכליות משמעותיות מאוד. צריך לצמצם למינימום את הנזק. נקטנו בפן הבריאותי לחומרה, המצב נמצא בשליטה.

החמרת היתר בצד הבריאותי יש לה פגיעה כלכלית לא מבוטלת, אבל היא מנעה קריסה כלכלית. איטליה קרסה, אצלנו עדיין ממשיכים לעבוד. נכון שבתחום התיירות והתעופה נפגעו בצורה קשה מאוד.

כבר ביום ראשון הודיע ראש הממשלה על קרן מיידית של ארבעה מילארד ש"ח הלוואות לבעלי העסקים כי אנחנו לא יודעים להיערך למשבר ולא יודעים כמה זמן יארך. 2.5 מילארד ₪ מתוך הסכום מיועד לעסקים קטנים ובינוניים. היום או מחר, ניתן כלים נוספים ומשמעותיים כדי שהעסקים יצלחו את המשבר.

אנחנו דואגים לשרשרת אספקה בתחום התעשייתי והמזון, אין שום צרוך לאגור מזון, אין הנחיות ממשלתיות. ברשתות הקמעוניות יש מלאי לכמה חודשים קדימה, השילוח ימי כסדרו, המפעלים בתחום המזון עובדים בתפוקה מלאה".

11/03/2020