לא דופקת חשבון
עם ליאת רון ראשון עד רביעי ב-10:00
facebook gplus twitter whatsupp קוד הטמע באתר אחר
124

"שמעון ויסמן התברר כנוכל שלא מתכוון להקים מכון דיאליזה בקרית שמונה"

עופרי כהן זוגתו לשעבר: "מעשה נוכלות נפשע, הוא הונה את חיי"

מעשה נוכלות חסר תקדים. איך נוכל עם עבר פלילי שמחליף זהויות המציג את עצמו כרופא מקרן רמון למחקרים רפואיים עבד על שורה של משקיעים, ראשי ערים, נשים ועיתונאים בניסיון להקים מכון דיאליזה בקרית שמונה. העיתונאית אדוה דדון עם הסיפור הלא ייאמן של מתחזה שהציג עצמו כרופא ואמר שהוא מתכוון להקים מיון בקרית שמונה. הוא סיפר על עצמו שהוא טייס, הונה נשים, גייס תורמים, לקח את הכסף - ונעלם.


בתשיעי ליוני פנה ד"ר שמעון ויסמן לרדיו צפון והציג את עצמו כנציג קרן רמון למרכזים רפואיים ושהוא אינו קשור לקרן ע"ש אילן רמון, כשמטרתו כרופא להקים מכון דיאליזיה בקרית שמונה.  הבדיקה עם ד"ר ויסמן החלה הוא הציג מסמכים רפואים עם כתב כמויות  ותכתובת עם משרד הבריאות ופניה לועדת ההיתרים.  ד"ר ויסמן התברר כנוכל שעובד על כולם.  מי שנפגעה מויסמן היא עופרי כהן, זוגתו לשעבר שפתחה חברה והייתה נציגת וקידמה איתו את הנושא ונפלה לתרמית והונאה. 

בכל השיחות ויסמן אומר שהוא מקבל אישורים מועדת ההיתרים ופנייה למשרד הבריאות.  ויסמן שינה גרסאות ואמר שיש לו כבר אישור לדיאליזה ופתאום שינה כיוון וביקש אישור לחדר מיון. 

עופרי כהן: "אני הכרתי בן זוג, כחייתי איתו שנה ולא האמנתי שקל להפיל אותי כך". 

דדון: "ככל שהשקר יותר גדול כך אנשים יותר מאמינים לו. כפגשתי אותו נדהמתי מרמת האדישות. הוא הנוכל הכי גדול שפגשתי. עופרי עמדה לידנו ושומעת את השקרים והוא מתעלם. הסיפור היה מדויק לפרטי פרטים. כשהיא גילתה שויסמן לא רופא היא אימתה את הפרטים איתו והוא אמר לה "אז מה".

הואבאמת נפגש עם משרד הבריאות הציג נושאים והתקדם איתם ומתחקיר גילינו שויסמן היה 'שודד בנק הדואר' ששינה את זהויותיו ושדד לפחות שבעה סניפים של בנק הדואר ובעבר נעצר בהונאת נשים לפתוח איתו גן ילדים.  האיש מנוסה עוד משנת 1998.  הוא לא יכול לפתוח חשבון בנק ולא לפתוח חברה, ועופרי חשבה שהיא הולכת להגשים חלום. זה מקרה של ניצול ציני של מצוקה, ניצול של חולשות שנכנסים הנוכלים". 

בשיחה היום אמר ויסמן  לרדיו צפון שהוא בבית חולים ולא יכול לדבר ולהגיב. עוד מתברר כי ראש עיריית ירוחם התכתבה עם ויסמן עד לפני יומיים וגם  הם התקדמו להקים חדר מיון רק שהמפגש נדחה בגלל הקורונה. 

עופרי הוסיפה: "בעקבות הכתבה קיבלתי שיחת טלפון מאדם שפגש את שמעון והוא לא בבית חולים. הוא הסביר שהוא חזר בתשובה ומסתובב עם כיפה, חליפה ועניבה והוא מתרים כספים לישיבה של חוזרים בתשובה,  הוא ממשיך". 

רדיו צפון ישקול הגשת תלונה במשטרה לאור ההונאה. 
11/03/2020