לא דופקת חשבון
עם ליאת רון ראשון עד רביעי ב-10:00
facebook gplus twitter whatsupp קוד הטמע באתר אחר
395

החקלאיים זועקים לעצור את הייבוא בעקבות משבר הקורונה

אוניית ביצים מטורקיה תקועה בים, הייבוא שהיה אמור להתחיל נעצר. צפויים חוסרים

בעל משק יוסי כמיסה: "כל אלו שבעד הייבוא של הביצים יש להם רק אינטרס להגדיל את חשבון הבנק. עכשיו בעקבות המגפה מבקשים מאיתנו להגדיל מכסות ביצים מה שאנחנו נלחמנו במשך שנים. לולנים רבים חיסלו את המשקים בעקבות החלות של חוקים חדשים. משווקים מוכרים תבנית ביצים ב-200 אחוז רווח ואין ביצים. מחיר תבנית יעלה מעל 39 שקלים. אין מלונות, אין אולמות אירועים ויש עודף סחורה ולא סגרו את הייבוא. בחודש הבא תחל עונת הקטיף ולא יהיה מי שיקטוף את היבול"


החקלאים והלולנים מתארים בימים האחרונים מציאות קשה. סחורה רבה של גידולים נזרקת לאור הפסקת המסחר בעיקר של פירות וירקות. מצד שני אזרחים מתארים כי בשווקים יש מחסור בביצים ומדובר רק בקשיים של הפצה. זורקים כמויות של אוכל, אזרחים יצאו לשבוע מטורף של קניות חייב לעצור את הייבוא והיום מבינים שהחקלאות זה ערך".

בעל משק יוסי כמיסה ממושב נטועה: "החודש מדינת ישראל  התכוונה להכיל את הרפורמה בענף  הביצים ולייבא ביצים מטורקיה ומדינות אחרות. הייבוא נתקע לאור מגיפת הקורונה והמסחר נעצר. כך למשל התגלה  שיש אוניה שתקועה עם כמות ענקית של ביצים שגם היא לא מגיעה לארץ . נוצרה בהלה  וקריאה לכל בעלי המשקים הזעירים להגדיל מכסות ביצים ב- 5 אחוזים. אותם חקלאים שהמדינה  הכילה עליהם רפורמה בענף הלול והטילה סנקציות ושיפורים למשקים הביתיים,  נזקקת כעת לעזרתם המיידית".

 

 

23/03/2020