חד וחלק
facebook gplus twitter whatsupp קוד הטמע באתר אחר
87714

האפידמיולוגית אלה נווה טוענת: "הקורונה הייתה בישראל כבר לפני מספר חודשים"

משרד הבריאות "שוכח" הרבה נתונים, יכול להיות שאזרחים פיתחו נוגדנים

  בחדשות 12 דווח אתמול על ידי כתב הבריאות יואב אבן כי בבתי חולים בישראל מעכבים קבורה של עשרות נפטרים מבוגרים כדי לבדוק האם מתו מקורונה. החשש שמספר הנפטרים מקורונה גבוה משמעותית מהנתונים הרשמיים.
האפידמיולוגית אלה נווה המוכרת ממאבק  המפרץ בחיפה מנסה במשך שבועות לעורר שאלות מחקריות האם בעצם הקורונה הגיעה לישראל כבר לפני מספר חודשים.

נווה: "לא הייתה כל מודעות מהיכן הגיעו המסלולים של תיירים סינים אולי לקשרי תעשייה ומסחר, אולי סטודנטים. הערכה של החוקרים שהקורונה החלה באוקטובר שהיו שמיים פתוחים. כל אדם שהיה בערים הסיניות יכל להביא את הקורונה לישראל. התחלנו לבדוק את המספרים מדובר בעשרות אלפים של פועלים סינים ותיירים לדוגמא שנכנסו לארץ. 

ההשערה שפרסמתי היא על התחלואה שעונה על הגדרה של קורונה ומשרטטת מסלולים שהיום כבר לא נראים חריגים. למשל: חולים באופן חריג בנובמבר עם חום ושיעולים, חקרתי  פנייה של תושבת  חיפה שבעלה חזר מסין באוקטובר ושבועיים לאחר מכן התגלו סימפטומים המזוהים כיום עם נגיף הקורונה".

אז מה אפשר לעשות? 

"אם הוירוס הגיע קודם לכן, אז ההשערה היא שאנשים פתחו אליו נוגדנים לריפוי. למשל בחיפה, רואים תחלואה נמוכה וזה לא הגיוני כי המחלה מתפשטת ומשהו קורה אם אנחנו מחוסנים אז למה אנחנו בהסגר?
 אם יש נוגדנים אפשר לקחת אותם לצורכי ריפוי. יכול להיות שאנשים בחיפה חלו ופתחו נוגדנים ומשרד הבריאות חייב לברר את השאלה הזאת ולא רק בחיפה. כמו כן אין שום אזכור בתקשורת בקשר של נשאים לישראל ואולי יש למישהו נוגדנים לריפוי ואולי גם להגביל את התחלואה, כך יהיה אפשר לטפל בזה. 

אתמול  דווח על מקרי תמותה שפספסו ומעקבים קבורה של אנשים שמתו מדלקת ריאות בבתי החולים, יכול להיות שהמספרים רחוקים מהמציאות והיו הרבה פטירות ממחלות ריאה.  למשל בחיפה יש הרבה סימפטומים של מחלות ריאות שחופפים את הקורונה בגלל זיהום האוויר.  האם יכול להיות שפספסו תמותה ותחלואה מקורונה?.   חייב לחקור את זה בדחיפות אם מפספסים שלושה חודשים קודם לגילוי, מפספסים הרבה מקרי קורונה בקהילה. נכון לפברואר 2020 אמרו שקורונה זו מחלת שיעול ופתאום  עדכנו שיש גם תסמין של חום".

26/03/2020