יוסי מזרחי
facebook gplus twitter whatsupp קוד הטמע באתר אחר
948

זעם על המבודדים בצפון: "ללכת לטייל בירדן זה לא נקרא להיות בידוד"

ראש המועצה המקומית יסוד המעלה: שלושה מבודדים בצימר חלו בקורונה וחשפו את הקהילה


שישה אזרחים שכרו צימר  ביסוד המעלה ויצאו לטייל בירדן יחד עם תושבים. יום לאחר מכן שלושה מהם קיבלו תוצאות חיוביות לקורונה. 

ראש המועצה המקומית יסוד המעלה אילן אור: "אנחנו מתמודדים בשבועות האחרונים עם מבודדים שמגיעים לצימרים, עד כה היה בסדר ולא היתה כל מניעה. מצד שני יש את בעלי הצימרים שרוצים להתפרנס, אך יש תושבים שחוששים מאוד מהדבקה ומביעים את דעתם.

"בדקנו את המסלול של החברה שהגיעו לבידוד, ביום שהם הגיעו לצימרים הם הסתובבו במושבה, הלכו לתעלת הירדן עד קבלת הצימר הם נחשפו לתושבים ללא ערבות הדדית. ללכת לירדן זה לא נקרא להיות בבידוד כי עובדה ששלושה מהם נמצאו חולים והם סיכנו אנשים אחרים, היום אני לא יודע מי המתושבים נחשף לאותו הנגיף. 

אני ממליץ לא לשכור צימרים למבודדים ואם כן צריך לקחת אחריות על האורחים בדיוק כמו בבידוד הביתי. אני מצפה לדאוג שהם לא ייצאו.  לפני יומיים  היו תשעה חברה בבידוד בצימר  והם יצאו בקריאה בפייסבוק שהם נשארו ללא אוכל, וגם להם הייתי צריך לדאוג. 

מסתבר שמשרד הבריאות סומך על אותם מבודדים שקיבלו הודעה שהם יירשמו באתר, אם  לא נרשמו באתר אין לי או לאף אחד שום אינדקציה ויכולת לדעת מי מבודד".

26/03/2020