לא דופקת חשבון
עם ליאת רון ראשון עד רביעי ב-10:00
facebook gplus twitter whatsupp קוד הטמע באתר אחר
193

מלינובסקי: "האוצר לא ישחרר את הכסף עד פסח"

ח"כ יוליה מלינובסקי: "חוץ מחרפה ובושה אין מה לומר על התוכנית הכלכלית"


חברת הכנסת יוליה מלינובסקי חברת ועדת קורונה שמתכנסת מידי יום בכנסת דנה היום בתוכנית הכלכלית שהתווה משרד האוצר וראש הממשלה. 
בראיון לליאת רון אמרה: "התוכנית הכלכלית היא בושה, אין סיכוי שאנשים יקבלו את המענק סיוע לעצמאיים. במקרה הטוב יקבלו אולי 3000 שקלים ובטוח התייאשו מהתהליך הירוקרטי.
אתמול ישבתי בדיון על המסיכות פתאום גילנו שהמל"ל אחראים על הנושא. במקום להתוות מדיניות ראש הממשלה מתעסק בזוטות. אין הוראה לשים מסיכות ומתי יהיו אף אחד לא יודע. ואם תהיה הנחיה? מה יעשו האזרחים? אמרו יחלקו לאוכלוסיות חלשות. בצהריים פתחתי את  הטלוויזיה ונדהמתי שמנכ"ל משרד הבריאות אומר: 'תתפרו לכם מסיכות פירטיות'. ככה מתנהלת המדינה, למה צריכים כנסת או ועדת קורונה?. ברגע שהם מגיעים לועדה הם חייבים לתת תשובות". 

גם לגבי מכונות הנשמה, מסבירה מלינובסקי, "אף אחד לא יודע להגיד מתי הוזמנו וכמה, אף אחד לא לוקח אחריות.  מנכ"ל משרד האוצר גילה שהתוכנית של האוצר דורשת את אישור הכנסת, זה לא יעזור אנחנו לא חיים בחלל. לאנשים אין אוכל ואין כסף, אף אחד לא ישלם ארנונה או חשמל. הדבר האחרון שאנשים יחשבו זה לשלם ארנונה". 

הביטחו כסף עד פסח?

"לא יהיה כסף עד פסח. חוגגים פסח בעוד שבוע, האומר אמר שהוא עובד על זה, קשה לי להאמין זה  לא יהיה מוכן. נאמר בועדה שזה מסורבל וזה לא יקרה. מנכ"ל משרד האוצר גילה שהתוכנית של האוצר לעצמאים גם דורשת את אישור הכנסת".01/04/2020