לא דופקת חשבון
עם ליאת רון ראשון עד רביעי ב-10:00
facebook gplus twitter whatsupp קוד הטמע באתר אחר
218

גד זאבי: ראש הממשלה התעלם מהתוכנית הכלכלית שיזמתי ליציאה ממשבר הקורונה

איש העסקים החיפאי: "לצערי השרים לא נבחרים לפי הידע והניסיון אלא האיכות הפוליטית"

הרצתי באופן אישי את מנכ"ל נמל חיפה לראשות העירייה כי יש לו כישורים כלכליים. מחזור העסקים בחיפה הוא 4 מיליארד שקלים לעומת מישהו שלא. ב-20 שנים האחרונות לא בנו מחיפה יותר מ-500 דירות, החזון צריך להיות 4000 יח"ד והמדינה צריכה לתת את הדעת. כרגע חיפה היא לא המטרופולין של הצפון היא הופכת להיות כפר ולא עיר".


איש העסקים גד זאבי, תושב חיפה ונשיא עמותת “שינוי בחיפה”, פנה לראש הממשלה בנימין נתניהו עוד לפני חודשיים עם תכנית חירום כלכלית שתחזיר במהירות את הכלכלה ואת מורל האזרחים כפי שהיו בטרם המשבר.

עיקרי התכנית: הבנקים יעמידו הלוואה לחמש שנים  על פי אישורים שיוצגו לבנק על ידי רואה חשבון של העסק ללא שיקול דעת של הבנק, ההלוואות תהיינה בריבית שלא תעלה על פריים,

הקרן והריבית יוחזרו בארבעה תשלומים שנתיים שווים, הירידה במחזור בשנת 2020 לעומת אותן פעילויות בשנת 2019 תופחת מהקרן ותהפוך למענק, ההלוואות יינתנו לעצמאים וחברות

שהמחזור השנתי שלהם קטן מ- 500 מלש"ח בשנה ואשר החזירו את העובדים שהוצאו לחל"ת והשלימו להם את מלוא השכר בתקופת המשבר, ההלוואות והמענקים יועמדו לבנקים על ידי בנק ישראל.

זאבי לליאת רון: "התוכנית שלי מתוך התוכניות שהוצגו היא הכי פרקטית, אם כל הכבוד לפרופ' שמחון שמייעץ לראש הממשלה הוא מעולם לא עשה עסקים וגם לא הועסק על ידי אותם העצמאיים. הבנקים לא יעמידו אשראי למי שצריך, יש סיכון לכל מבקש וזה לוקח זמן ולפני שיהיו תשובות הזמן יעבור והמונשם ימות.

צריך להכניס את היד לכיס כמו כל המדינות הנעורות כמו באירופה ומזרח אסיה, נותנים בין 12-20 אחוז. לא יכול להיות שמדינת ישראל לא תפעל באותה מתכונת. מכתב אישי נשלח לראש הממשלה וגם לשר האוצר, אני לא מחכה לתשובות, אלא מה הם יעשו והלאיר את עיניים והם יעשו חשבון נפש.

העסקים שלך נפגעו?
חלק מהעסקים נפכו וחלק ימשיכו.

מה עם תוכנית חיפה 2070?
יש תוכנית שקובעת שב-2040 יהיו יותר מ-600 אלף תושבים, כיום אין יותר מ-300 אלף. איך יעשו את זה בלי תעסוקה? על ראש העיר הנוכחית אני לא אביע דעה עברה רק שנה וחצי. מהבית שהיא באה לא רואים ניסיון. ואם היא תיקח יועצים נכונים אין סיבה שהיא לא תעשה מהפכה. הרצתי באופן אישי את מנכ"ל נמל חיפה כי יש לו כישורים כלכליים. מחזור העסקים בחיפה הוא 4 מיליארד שקלים לעומת מישהו שלא. ב-20 שנים האחרונות לא בנו מחיפה יותר מ-500 דירות, החזון צריך להיות 4000 יח"ד והמדינה צריכה לתת את הדעת. כרגע חיפה היא לא המטרופולין של הצפון היא הופכת להיות כפר ולא עיר". 

17/05/2020

גד זאבי