חד וחלק
עם יוסי מזרחי חמישי ב-09:00
facebook gplus twitter whatsupp קוד הטמע באתר אחר
93

"שעתיים נסיעה לבית הספר זה לא סביר בטח לא בכיתה א'"

אם לילד מגדעונה: "מועצת גלבוע רוצה לנתק את הילדים מהקהילה בעמק חרוד"

המועצה בתגובה: "חלק מההורים מסרבים לקבל את ההחלטה הדמוקרטית, וזכותם להפגין באופן חוקי והובילו מהלכים כוחניים שהפריעו ולכלכו את המרחב הציבורי".


עשרות הורים מגדעונה ומכפר יחזקאל שילדיהם עולים לכיתה א' בשנה הבאה מוחים בשבועות האחרונים נגד   ההחלטה להעביר את ילדיהם העולים לכיתה א' בשנת הלימודים הבאה, לבית ספר "גלבוע" בבית אלפא, במקום לבית הספר היסודי הממוקם בעמק חרוד אליו הם מופנים כיום. מדובר בכ-25 ילדים העתידים לעלות לכיתה א' בשנת הלימודים הבאה.לדברי ההורים, העברת הילדים לבית ספר "גלבוע" היא טעות שתפגע בילדים רבים. במסגרת מאבק ההורים מכפר יחזקאל וגדעונה , נפגשו ההורים אמש עם שר החינוך השר יואב גלנט.


החליטו שכל הילדים רק בישובים שלנו ייסעו לקצה השני של העמק כי ראש המועצה החליט לפתוח בית ספר בקיבוץ בית אלפא. אנחנו מוחים על ההחלטה בהפגנות כי ראש המועצה עובד נור לא היה רצון ללכת לקראתנו ופנינו לגורמים מעליו. 

מועצה אזורית גלבוע נמסר בתגובה: ""הנהלת מוא"ז הגלבוע מיישמת את סמכותה ותפקידה שניתנו לה ע"י מוסדות המדינה, בתהליך דמוקרטי שהתקיים במליאה, לשיבוץ המיטבי לילדי גדעונה וכפר יחזקאל. החלטה זו התקבלה באופן שקוף ודמוקרטי שאין כדוגמתו, וקיבל את ברכת מנהלת המחוז במשרד החינוך, הן על התהליך והן על ההחלטה עצמה. חלק מההורים מסרבים לקבל את ההחלטה הדמוקרטית, וזכותם להפגין באופן חוקי.
הדבר מגיע לאחר החודש האחרון, בו אותם הורים הובילו מהלכים כוחניים שהפריעו ולכלכו את המרחב הציבורי, תוך שהם תוקפים באופן מחפיר עובדי ציבור, מצלמים, מקליטים ומטיחים בהם אשמות מופרכות, הגורמות להם לאבד את שלוות הנפש. חובתנו להבטיח לעובדינו סביבת עבודה בטוחה, ובוודאי שלא נאפשר כי יפריעו לעובדי ונבחרי ציבור במילוי משימותיהם".

02/07/2020