חד וחלק
עם יוסי מזרחי חמישי ב-09:00
facebook gplus twitter whatsupp קוד הטמע באתר אחר
687

עיריית עכו תשכור פרויקטור להתפקדות למפלגות על חשבון כספי ציבור

דרמה במועצת העיר אמש, חבר המועצה איתמר סונינו התנגד


עיריית עכו  תשכור פרויקטור למפגן מאורגן למפלגות על חשבון כספי ציבור . סערה אמש בישיבת המועצה, חברי המועצה אישרו שכירת פרויקטור בתקציב  בסך 200 אלף שקלים  לעידוד התפקדות למען הטבות המס לעיר. 
חבר הקואליציה עו"ד איתמר סונינו חבר ליכוד שתמך בקמפיין הטבות המס הצביע נגד.  

בהצעה מבסס לנקרי את הצעתו על ידי חוות דעת של היועצת המשפטית עו"ד כנרת הדר שנותנת תוקף לתפקיד.עוד אומר כי ההצעת החוק שהוגשה ועברה החלטת השרים עדיין לא חזקה מספיק. 

סונינו: "200 אלף שקל לשכירת פרויקטור ויועצים לעודד התפקדות למפלגות  שהמפלגה הגדולה היא הליכוד. אף אחד לא הסביר מי הפרויקטור ומאיפה מאגר נתונים וכל זה מכספי ציבור. תצא הודעה להתפקד וכל זה תחת הכותרת לעידוד הטבות המס. אני החלטתי להתנגד ולשמור על ראש העיר.  תמכתי בכל המאבק להטבות המס והדברים מתקדמים לקריאה טרומית

מי האיש שיגרום לתושבי עכו להתפקד שיצביעו למען הטבות מס?
"אני מגן על ראש העיר.  הרעיון רע מאוד, מתפקדי ליכוד יש להם השפעה רק עוד שנה וחצי, הם עוזרים לבנק מתפקדים לאינטרסים אחרים ומה ציפו שיישב שר האוצר וראש הממשלה ויגיד 'אהה התפקדו בעכו אלף איש, אז בואו נעזור לעכו'? יש פה בעיה משפטית וחוקית, זה לא הגיוני לקחת 200 אלף שקל מבלי לקבל פרטים.   אני הצעתי עוד מאבק תקשורתי, אם צריך, עוד מאבק כדי לחזק את הצעת הצעק החוק. האמת אני לא מבין מי עומד מאחורי זהו לצערי מישהו כיוון את לנקרי להחלטות שגויות.  גם ביקשתי להעביר את הנושא  לחוות דעת של משרד הפנים וסירבו. 

מעיריית עכו נמסר בתגובה: "הפרוייקטור נועד לניהול מפקד של תושבי עכו לכלל המפלגות כדי לייצר לתושבי עכו כח פוליטי רוחבי וכדי שאפליה מסוג אירועי המס לא תתרחש עלינו בשנית. הדבר היחיד שמעניין את ראש העיר זה תיקון החוק המפלה את תושבי עכו ולצורך זה הוא ישקיע את מירב המשאבים האפשריים כדי להבטיח שבני מעמד הביניים ישארו בעכו.
החלטת ועדת שרים מלפני כחודש אינה ערובה לאישור החוק וההתפקדות הזו נועדה לחזק את הכח הפוליטי של תושבי עכו ולגרום למקבלי ההחלטות לקבל את ההחלטה הנכונה ולהשלים את העברת החוק".

16/07/2020