לא דופקת חשבון
עם ליאת רון ראשון עד רביעי ב-10:00
facebook gplus twitter whatsupp קוד הטמע באתר אחר
248

לאחר מותו של מוטי בן שבת הצעת חוק: "לא תעמוד על דם רעך"

ח"כ מלכיאלי הגיש הצעת חוק להכרה בזכויות אזרחים שאיבדו את חייהם בהצלה כנפגעי טרור


היום הוגשה הצעת חוק של חבר הכנסת מיכאל מלכיאלי מש"ס שמטרתה להכיר באנשים שאיבדו את חייהם כשהצילו אחרים כנפגעי טרור. "אדם שקפץ להציל אדם אחר מחויב בזכויות, עם גבורה לא הולכים למכולת", כך אמר מלכיאלי היום בתוכנית לא דופקת חשבון עם ליאת רון. על הצעת החוק חתמו עשרות רבות של חברי כנסת מכל הסיעות. 

התוכנית לא דופקת חשבון ורדיו צפון 104.5, עוקבים אחרי משפחת בן שבת מנהריה שאיבדה את בנם מוטי ז"ל שהציל משפחה מטביעה בשטפונות בחודש נובמבר, תוך שניות נסחף וטבע למוות.  לאחרונה טבע מיכאל בן זיקרי שהציל משפחה מטביעה באגם זיקים.  המשפחות נותרו חסרות כל, ללא זכויות, טיפולים, מענקים ליתומים הנחות במיסים והנושא זועק לשמיים. 

 העיתונאית ליאת רון פרסמה תחקיר גדול במוסף גלובס בסופ"ש וחשפה כי אותם גיבורים שחרפו את נפשם מקבלים פיצוי כנפגעי תאונות עבודה בלבד. אנשים שקפצו לאש ולמים, סיכנו את נפשם ומתייחסים אליהם כאילו נפלו מסולם. "הפיצוי שהם מקבלים מגוחך עד מעליב", אמרה רון. 

יוזם החוק ח"כ מיכאל מלכיאלי מש"ס הגיש הצעת חוק פרטית.  "יש בעיננו כחובה לא להוקיר אותם רק בדיבורים  כי בסוף במכולת צריך כסף, הילדים איבדו אבא מדין 'לא תעמוד על דם רעך',  אדם קפץ להציל אדם- זה החלק היפה באנושות. עם עיטור גבורה לא הולכים למכולת. זו הוצאת חוק מהבודדות במשכן שחתומים עליה כולם: יהודים, ערבים אופוזיציה- קואליציה, הצעת חוק חוצת מפלגות.  מדובר על תיקון לדורות ואמירה ומסר לעם ישראל. ועדת השרים זה החלק המורכב ואנחנו ננסה לשכנע את החשיבות של החוק". 

חווה בן שבת: "אנחנו לא מקבלים עדיין כלום. ההכרה במוטי כגיבור ישראל. ואני מבקשת להקים ועדת חקירה לבדיקת האסון ומי צילם את הבן שלי זה מדיר שינה מעיני". אני מודה לרדיו צפון ולתוכנית ולחבר הכנסת על פועלם". 

26/07/2020