לא דופקת חשבון
עם ליאת רון ראשון עד רביעי ב-10:00
facebook gplus twitter whatsupp קוד הטמע באתר אחר
212

אין מיגון ואין הטבות המס: "נסגור צמתים ונעלה לירושלים"

אייל שמואלי: "אומרים לתושבים בשעת חירום להישאר בבתים לא ממוגנים, זה לא נורמלי"


הטבת המס לתושבי קו העימות פקעה. אם עד 31 ליולי, כלומר עוד יומיים  לא תעבור חקיקה נוספת, מחודש יולי תושבי הצפון הזכאים להטבת המס ב-73 יישובים הנמצאים בהוראת שעה לא ייזכו לתוספת.  כפר ורדים הוא היישוב היחיד שהטבת המס מתבטלת לחלוטין.  שר האוצר ישראל כץ חתם  ב-26 ליוני על הארכת הוראת השעה אך לא חתם על חקיקה. 

ראשי רשויות נפגשו אתמול עם יו"ר ועדת חוץ וביטחון צביקה האוזר ושר התקשורת יועז הנדל בניסיון כמעט אחרון לקדם לביצוע את פרויקט מיגון הצפון. האוזר הודיע כי יקדם דיון דחוף בוועדת חוץ וביטחון כיד לשחרר את הפרויקט לביצוע. 100 מיליון שקלים שוכבים במשרד האוצר למען מיגון הצפון. 

פורום קו עימות ממשיך להילחם ולקרוא מעל לכל במה אפשרית לביצוע תכנית מיגון הצפון. ראש המועצה האזורית מטה אשר משה דוידוביץ, הודיע כי יקדם פרויקט מימון המונים לגיוס תקציב הנדרש להתחלת פרויקט המיגון.

ראש המועצת כפר ורדים אייל שמואלי: התמריץ לאייש את קו העימות הוא  מתוקף הטבות מס לאוכלוסיה חזקה שמשלמת מס הכנסה.  גם בשלומי יש תושבים במצב סוציואקונומי גבוה.  אם מחברים את נושא הטבות המס לקו העימות ומיגונים אחרים, יש הרגשה שקו הגבול נמצא בכביש 85 וזה יהיה הגבול הצפוני. בנושא המיגון לצבא צריכה  להיות אחריות שהכספים יועברו כי הכסף ישנו. אם יש אירוע בטחוני אנחנו מכניסים אנשים לבתים ללא מיגון, זה לא נורמלי". 

 אמש השתתפו ראשי הרשויות במפגש עם הרמטכ"ל רא"ל אביב כוכבי בעוצבת חירם.  ראש המועצה המקומית שלומי גבי נעמן: "תושב כפר ורדים  שעובד בשלומי מקבל 7000 שקלים, אחרי ביטול ההטבה יקבל 5500 שקלים זו דרמה. אפס הטבת מס. איך יעלה על הדעת שיישוב צמוד גדר עם העדפה פתאום מישהו מוריד את ההטבה זה לא נכון מבחינה לאומית. תקרת המס יורדת אוטומטית ויירדו 750 שקלים לכל התושבים הזכאים להטבה.  חייב לצאת ולהפעיל מכבש על שר האוצר שהצהיר, פרסם וכרגע שר האוצר משקר. 

 עוד הסביר נעמן כי פרויקט המיגון נמצא בתעדוף ליישובי גדר וגילה ששלומי נמצאת בתור במקום 12. "אנחנו לא חוזרים לשנות ה-60 ששלומי לא תהיה במקום 12 אחרי הקיבוצים והמושבים כמו עיריית פיתוח. יחלקו את ביצוע העבודה שווה בשווה עם קריטריונים שהאוכלוסיה החלשה והקשישים קודמים לכל". 

29/07/2020