לא דופקת חשבון
עם ליאת רון ראשון עד רביעי ב-10:00
facebook gplus twitter whatsupp קוד הטמע באתר אחר
111

"לא מכיר הרבה ילדים במדינת ישראל שמתעוררים בבוקר לרעש טנק"

חן צור מקיבוץ חניתה וגיא גלילי משלומי הם הנפגעים הראשונים מביטול הטבות המס


הוראת השעה לא הוארכה על פי הבטחת שר האוצר ישראל כץ. תושבי הצפון מתחילים להפנים לאחר שקיבלו הודעות מהמעסיקים כי יש שינוי בהטבות המס. למשל בעכו הטבת המס ירדה מ- 9 אחוז ל-7 אחוז במרבית יישובי הגדר השתנתה תקרת המס.

חניתה יישוב על גדר המערכת לא הוחרג במפת ההטבות כיישוב גדר כמו שלומי . בשלומי תקרת הטבות ההמס ירדה ל-230 אלף בשנה. לשלומי הגיעו לאחרונה משפחות במעמד כלכלי גבוה בעיקר מהשיקול הכלכלי וכעת אומרים: "אין לנו מה לחפש כאן". 

גיא גלילי תושב שכונת יערית בשלומי: "אנחנו חדשים בשלומי, עברנו לשפר את איכות חיים ולקבל חיי קהילה. השיקול היה של הטבת מס איכות חיים מקום ירוק וים.  השיקול הכלכלי הוא חשוב התחייבתי ולקחתי הלוואות והכל מתמוסס, יש פחות הנחות איך דבר כזה אמור להחזיק את הצפון הייתי חושב פעמיים אם לקנות בית בשלב זה בצפון. יש חדירות, מזל"טים ומטוסים והוראות מיידיות להיכנס למיגון זה לא פשוט, אבל השקט הכלכלי הטיב". 

חן צור מקיבוץ חניתה: "ארבע שנים אנחנו נאבקים להחריג את יישובי הגדר ולמצוא קריטריון שתשאר הטבת המס.  אני מזמין את שר האוצר לחניתה. הטנק ששומר על הקיבוץ נמצא 50 מטר מהחלון. לא מכיר הרבה ילדים שמתעוררים בבוקר במדינה לרעש של טנק".


02/08/2020