חד וחלק
עם יוסי מזרחי חמישי ב-09:00
facebook gplus twitter whatsupp קוד הטמע באתר אחר
316

מנחת שמרת חוזר לשולחן הדיונים

חברי וועד המתנגדים מתכוונים לחדש את המחאה: " נכריז מלחמה לא ניתן למנחת הזה לקום"

התוכניות שמקודמות הם מנחת אסיף באופן שיוכל בעתיד לקלוט מטוסים קלים ממנועים ולמעשה להכשיר שדה תעופה אזרחי קטן ואולי גם להקים בית ספר לטיסה הראשון.


תושבי המועצה האזורית מטה אשר גילו יום אחד משקדמים להם מנחת תעופה מתחת לאף בקיבוץ שמרת. "הצנחניה" חברה לצניחה חופשית שמפעילה שירות צניחה שפועלת בקיבוץ שבע שנים, פועלת להכשיר את המנחת קרוב לאזור הצניחה -300 מטר מכביש 4 , ולא יצטרכו לממן את העלות הכלכלית הגבוהה של המראות ונתיחות משדה התעופה בחיפה, כפי שנעשה עד כה. המנחת על פי התוכניות המקודמות, ייקרא מנחת אסיף באופן שיוכל בעתיד לקלוט מטוסים קלים ממנועים ולמעשה להכשיר שדה תעופה אזרחי קטן ואולי גם להקים בית ספר לטיסה הראשון.

המתנגדים טוענים כי הפעלת מטוסי צניחה נעשים עם ממונע בעל עוצמה רבה. הצניחה מתבצעת מגובה של 11 אלף רגל. ההמראות מבוצעות מחיפה לפעמים כ- 20 צניחות ביום במספר סבבים. לרוב נעשה סיור שמימי בגובה של 7000 רגל, צפונה לאורך קו החוף: נהריה, צומת כברי, עד כפר יאסיף והצנחה מעל שומרת.

חבר קיבוץ לוחמי הגטאות יובל הדר ממתנגדי המנחת: "היזמים לא תושבי האזור השיקול שלהם כלכלי מעל הראש של התושבים. זה כמו רכבת הרים בלונה פארק, הם מעמיסים צונחים עולים לגובה 7000 רגל, זורק צונחים ועולה לגובה 11 אלף רגל וזה פשוט מטריד. בחיפה פועל שדה תעופה בלי שום קשר הם ממריאים אל הים לא ליד בתי התושבים. להקים שדה תעופה כדי לחסוך עלויות לא נכבד את זה. חיבקנו את הצנחניה כי זו פעילות יפה. לפני שנתיים ראש המועצה אמר לו שזה לא מתאים להשמיש את המנחת ואולי יהיה גם שדה התעופה. לא נקבל ולא נסכים ונתנגד. רשות שדות התעופה דנים בתוכניות שהגיעו לידנו ומשקרים לציבור במצח נחושה כי אמרו לנו שלא מתכוונים לאשר תוכנית. תהיה מלחמה לא ניתן למנחת לקום". 

שי צוברי מבעלי הצנחנייה סירב להתייחס על התוכניות. 

06/08/2020