חד וחלק
עם יוסי מזרחי חמישי ב-09:00
facebook gplus twitter whatsupp קוד הטמע באתר אחר
11241

"שרה נתניהו היא ה-אישה המוכה של המדינה"

עימות בין העיתונאי בני ציפר למנכ"לית עמותת כולן ברכה ברד


אשת ראש הממשלה עלתה לשידור טלפוני אתמול בחדשות 12 וסיפרה על 'תקיפה מינית' והקושי להתמודד עם ההפגנות כנגדה . עיתונאי הארץ ומקורב למשפחת נתניהו  בני ציפר, מגן על שרה נתניהו.

בראיון ליוסי מזרחי בתוכנית חד וחלק ברדיו צפון 104.5 אמר הבוקר: "אנחנו בקשר חברי והראיון שלה היה ממש טוב. היא אכן פגועה מינית. היא ה-אישה המוכה של המדינה". על דבריו לא התאפקה ברכה ברד מנכ"לית עמותת כולן  שיצאה נגד דבריו והוסיפה: "אם שרה אישה מוכה לנתניהו צריך להיות תיק במשטרה, היא צריכה לצאת מהבית" 

זה לא מוגזם? אף אחד לא נגע בה
ציפר: "כשפגשתי אותה לראשונה בשנת 2016, מיד הבנתי למה היא התכוונה. יש פוליטיקלי קורקט בחברה הישראלית ואנשים יודעים מה מותר ומה אסור לעשות עם נשים, אך מה שהם לא יכולים להגיד מנקזים על שרה נתניהו כאילו שם מותר כי אשת ראש הממשלה. יש רגעים שלא ניתן לעשות את זה ובאופן שיטתי משתמשים בכל הסטריאוטיפים שבעבר היה אסור. היא ה- אישה המוכה הכללית של כל מדינת ישראל. אני מתפוצץ ולא יכול לשמוע את הדברים כנגדה". 

 ברן: "המומה מהדברים של ציפר, כולם מה יודעים מה מותר ואסור רק שבוע שעבר יצאנו נגד משה איבגי וכדורגלים. מה עם נתן אשל שמועסק על ידה. האם באמת יודעים מה מותר ואסור עם נשים?"

ציפר:" אם  יש עוול בעולם למה להוסיף עליו?"

ברן: "כי ראש הממשלה מתייחס למאבק באלימות נשים רק שזה משרת אותו והוא  מתעלם ממזרחיות שנפגעות ואומר על מקרה אחד אסור. כששרה מרשה לעצמה להגיד שהיא אישה מוכה וילדיה מוכים היא מזלזלת ומבזה את הנשים המוכות שחיים תחת טרור אלימות וסובלים סבל מר שהרשויות משתינות עליהם בקשת. לראש ממשלה יש אחריות, הוא מקבל ממני כסף לנהל את המדינה הזאת".


ציפר:"יש פה פייק ניוז קשה לי לתאר עד כמה. ביום יום שלה שרה נתניהו עוסקת במשפחות עם אמהות יחידניות גם במסגרת עבודתה בעיריית ירושלים. רק לפני שנים היה סיפור של העובדים הזרים שרצו לגרש אותם היא הגנה עליהם ויצאה נגד המהלך". 

ברן: "אם שרה נתניהו אישה מוכה, אז לנתניהו צריך להיות תיק משטרה. הרשויות צריכות להוציא אותה מהבית ולעזור לה".

ציפר: "התזה שלך לא נכונה. אם אישה אומרת שהיא אישה מוכה בצורה מטאפורית, במקום לעשות אנטי תקשיבו בצורה כנה לרעיית ראש הממשלה.  את מתנהגת בצורה לא מקצועית".

ברן: "אל תדבר בדמוגוגיה, נשים מוכות לא מדברות על זה בתקשורת הן מבקשות עזרה מהמדינה. הלוואי וראש הממשלה היה מקשיב לארגוני הנשים". 

ציפר: "את חושבת  שזה הגיוני לשים מייצגים עם איברי מין זכרים עם כיתוב 'בואי שרל'ה הולכים', זה לגיטימי"?

ברן: "לא. אני יצאתי נגד וגיניתי את זה בכל הרשתות ובתקשורת".


13/08/2020