חד וחלק
עם יוסי מזרחי חמישי ב-09:00
facebook gplus twitter whatsupp קוד הטמע באתר אחר
532

נהריה: "ראש העיר הסדיר רצועה של עשרה מאהלים עסקיים"

זעם של בעלי הקרוונים באכזיב שהורחקו מהחוף ובעלי האוהלים על גביית דמי אשפהבעלי הקרוואנים הנופשים בחופי נהריה  כועסים  על החלטת העירייה לפנות אותם מהים אל חלופה מוזנחת ללא מים וחיבור לחשמל ובתשלום של 70 שקלים לילה. כששאלו על מה התשלום? נאמר להם התשלום: "על הנוף לים".

במקביל  החליטה עיריית נהריה לאפשר שמונה עד עשרה אוהלי מסיבות בתשלום לאורך החוף למרות שיש יש שילוט לאורך כל החוף הצפוני של נהריה על איסור שהייה במהלך הלילה, הפעלת מוזיקה וגנרטורים, וכן היכן שעומדים האוהלים יש שילוט על איסור הקמת אוהלים. 

גם בעלי האוהלים לא מרוצים מאחר והעירייה החלה לגבות השבוע לאחרונה "מס פינוי אשפה"  בסכום של 500 שקלים. על כל לילה שבו ישנים אנשים במאהל עסקי שהוקם עבורם בחוף אכזיב. 

 בעל קרוואן פיאנקביץ יוחאי תושב הצפון: "עיריית נהריה מציבה תנאים שאסור להציב קראוונים על הים אבל מאפשרת מסיבות ואירועים עסקיים על חוף פתוח. עיריית נהריה לקחה שטח שהבנתי שזה שטח פרטי בכלל והפכה אותו לחניון ללא תשתית מים או ביוב והיא רוצה 70 שקלים ללילה.  נאמר לי שאני משלם על הנוף". 

עיריית נהריה גובה 70 שקלים עבור נוף?
"זה פשוט גזל אני לא מוכן לשלם סכום כזה. החניון ריק. ראש העירייה רונן מרלי לא נתן תשובות"

דוד אלחיני מנהל מחלקת פיקוח בעיריית נהריה: "אנחנו עשינו הסדרה של החוף, מהפך.  נסיעה בחד סטרי, מניעה מגודש תנועה, מערך הצלה, הסדרנו שימושים לנופשים פרטיים, למשפחות ומקומות להקמת מאהלים וקראוונים". 

אז מה עושים ללא חיבור מים וחשמל?

"יש להם שטח, מחסום וסגירה ואם לא מתאים שילכו לחוף בצת שעולה 200 שקל ללילה. צריך לתת לכולם להשתמש במשאב של הטבע".

ומה עם בעלי האוהלים שגובים מהם מס פינוי אשפה?
" חוק העזר לא אפשר הסדרה של אוהלים אלא רק בהוראת ראש העיר שהתיר לינה באוהלים כי הוא רצה לתת קמפינג למשפחות ואז הגיעו המאהלים העסקיים ואמרו גם אנחנו רוצים והם מייצרים כמויות אדירות של אשפה שילשנו את כוח האדם בעקבות המאהלים העסקיים. הקצנו עד 10 אוהלים,  עיריית נהריה הרימה דגל שאף אחד לא הרים".

הם רוצים לעשות קופה מהחוף ולא לשלם על הפינוי?
" אנחנו גובים עבור הדברים המינימליים עבור פינוי אשפה והטמנה. יש כמויות אשפה בכל אתרי הטבע". 

 פיאנקביץ סיכם: "הקרוונסיטים מעולם לא לכלכו, זה  עם ששומר על ניקיון ושמרנו על ניקיון. עיריית עכו נותנים שטח ללא עלות וללא הגבלה בכמות. בנהריה פשוט מדירים את המטיילים". 

27/08/2020