לא דופקת חשבון
עם ליאת רון ראשון עד רביעי ב-10:00
facebook gplus twitter whatsupp קוד הטמע באתר אחר
584

מאבק פוליטי? אמהות מוחות על מתווה הלימודים בנהריה

העירייה: "מדובר בפרובוקציה של אילנית סבג, בתו של ראש העיר הקודם"


הורים בנהריה מתלוננים על מתווה הלימודים בבתי הספר לכיתות ה-ו. לטענתם לא נעשתה חשיבה מחוץ לקופסא כדי לאפשר לתלמידים ללמוד יותר מיומיים.

שרית ינאי אם לילד בכיתה ה' בנהריה מאוכזבת מהתשובות שקיבלה בבית הספר ומהרשות המקומית שלא סיפקה עוד כיתות כדי שהתלמידים יוכלו ללמוד כמו במעלות תרשיחא. בבית הספר גולדה החליטו הורים של כיתה ו' להשבית את הלימודים.

ינאי: "רשויות בסביבה כן מצאו פתרונות וארגנו מקומות חליפיים.  בנהריה יש המון מבנים חלופיים ומתנ"סים על מנת לעזור לנו ההורים כדי שהילדים יצליחו ללמוד, אלו שכבות גיל חשובות כהכנה לחטיבה.  אני במקרה בבית והפכתי  למחנכת, אנחנו אפילו לא יודעים באיזה מרחב הילדים ילמדו עד עכשיו לא קיבלתי תשובות". 

אורטל, אם לילד בכיתה ו' סיפרה הבוקר לליאת רון: "המינימום הוא  יומיים של למידה ובנהריה זה גם לא יושם. הילדים יגיעו ביום חמישי לחמש שעות וביום שישי יגיעו עד 11:40. מה שאומר שמונה וחצי שעות למידה שבועיות, אולי 30 ימים בשנה בצורה פרונטאלית. הלמידה מרחוק הוכיחה את עצמה כלא פונקציונלית.  קמנו ואמרנו שאי אפשר לעבור לסדר היום. היום למשל, הילדים היו צריכים להגיע למפגש קבלת כיתות א' בזום, אחרי זה מפגש עם מורה לשפה שלא מכירים ובשעות הצהריים להגיע לבית הספר למפגש. זה לא ייתכן". 

מעיריית נהריה נמסר בתגובה: ״הכל תקין בבית הספר, מדובר בפרובוקציה של אילנית סבג, בתו של ראש העיר הקודם, שנת לימודים מוצלחת לכולם״. מה דעתך?

אורטל: "חבל שלוקחים את הנושא למקום פוליטי. אילנית סבג היא גם אמא לילדים. זה לא מובל על ידה, ההורים הביעו התנגדות והחלטנו פה אחד לעשות משהו. פנינו בדרכים אחרות  וביקשנו לשוחח ולהבין הרמה של התסכול מטורפת. נתתי אפשרות להוריד שעה מכיתות ג' ואז יגיעו הבוגרים ותיווצר מעט שגרה. 

ינאי: "אני לא מקורבת לאילנית סבג אני בבית ספר ויצמן. זו לא מחאה פוליטית". 

מאילנית סבג נמסר בתגובה: "חבל שלוקחים את זה למקום פוליטי אומנם אני בתו של ראש העיר היוצא אך עם זאת אני אמא לילד בכיתה ו' 
שדואגת להשכלת בני לקראת חטיבת הביניים.לא אני מובילה את המחאה של כיתתנו אלא רוב הורי הכיתה עושים זאת ביחד. הבאתי בפני הנהלת ביה"ס את מחאת ההורים וחבל מאוד שקושרים את הנושא הכי חשוב חינוך ילדינו למקום פוליטי".

01/09/2020