לא דופקת חשבון
עם ליאת רון ראשון עד רביעי ב-10:00
facebook gplus twitter whatsupp קוד הטמע באתר אחר
1280

"שמעתי בחדשות שטבריה עיר אדומה"

ראש הועדה הממונה מוני מעתוק.


24יישובים נמצאים בצמרת רשימת 'האדומות', מתוכם 16 יישובים ערביים ו-4 חרדיים  ביניהם טבריה והחלט לא לפתוח את מערכת החינוך.


יו"ר הועדה הממונה בטבריה מוני מעתוק מאוכזב מהחלטת קבינט הקורונה. בחצות  קיבל הודעה יבשה שלא יתקיימו לימודים כשכל הילדים מחכים מתרגשים וכל בתי הספר עם בלונים בכניסה.


"אני פותח טלוויזיה בשעה 19:00, ואני נדהם שטבריה בין הערים האדומות.  לא היה לי מושג", כך אמר הבוקר לליאת רון ברדיו צפון.

למדת על זה מהטלוויזיה?
"משרד הבריאות לא טרח להודיע שאנחנו עיר אדומה. יש מגמה של האטה, בשבוע האחרון רק 21 חולים.  לראשונה למדתי על זה מהתקשורת: 'טבריה רשות אדומה' ולפני יומיים התקבלה תוכנית הרמזור שנכנסת לתוקף רק מהשישי לספטמבר ואז מתקבלת  החלטה בחצות, שהחליטו מחר שכל מוסדות החינוך יסגרו ועדיין אין הודעה רשמית. הודעה רשמית קיבלתי מאורנה שמחון מנהלת מחוז צפון במשרד החינוך בשתי מילים: "מחר אין לימודים".

  אחרי זה יתקבל תיקון: "למעט חינוך מיוחד". אחרי שכך הודענו לכל ההורים שאין לימודים ושוב צריך לעדכן. יש כאן טעות זו החלטה שגויה גם אם
העיר אדומה אי אפשר לעשות דבר כזה מספר שעות לפני. למה לא עדכנו אותנו בזמן? למה לא להגיד בבוקר, לפי שבוע? למה לפגוע בילדי טבריה ועיר תיירות.  יש מהבוקר נתונים של משרד הבריאות ואני לא מצליח להבין את השיח או את ההבהרות".

מה עם השר אריה דרעי למה הוא לא מערב שירים טלפון עצבני לשר הבריאות
"יש פה עוד ערים חוץ מטבריה ואני מאמין שמקיימים שיחות. אני מקווה שהמגמה של השיפור של החולים תימשך מעבר לימים הקרובים, מחכה להבהרות לאן דברים יתפתחו ודואגים לבריאות הציבור.

ראיתי את מה שכתב רון 'ובי ראש העיר המודח שלא כמו אילת, טבריה קלטה את רוב מטיילי הציבור החרדי ולכן התחלואה קפצה לשמיים.  אולי לא פעלתם נכון?

"אני חייב לאחוז בחבל משתי קצותיו. בחודש אוגוסט היה עמוס גם באילת לא ניתן למנוע אנשים להיכנס באילת גם בטיילת היו מסה קריטית. היה ברור שאחרי אוגוסט תהיה עלייה בתחלואה ובאמת אנחנו לא עיר אדומה".

01/09/2020