חד וחלק
עם יוסי מזרחי חמישי ב-09:00
facebook gplus twitter whatsupp קוד הטמע באתר אחר
61

ראש עיריית עפולה הורה לא להכניס תלמידים מטבריה

טבריה הוחרגה כעיר אדומה ובעפולה הדירו את תלמידה מהחינוך המיוחד


בעפולה לא מעוניינים בילדים מטבריה לאחר שהוכרזה כעיר אדומה. במכתב שנשלח מממוסד לחינוך מיוחד בו לומדת ביתם של קרולין איבדי נאמר כי נאסר עליהם על ידי ראש העיר אבי אלקבץ לקבל תלמידים מטבריה.

על פי תוכנית הרמזור מי שנמצא בערים אדומות ולומד מחוץ לעיר ממשיך ללמוד."מה הוא מפחד על התושבים על חשבון חסרי ישע. אלו ילדים מבודדים גם ככה. לעומת תושבי טבריה שיכולים לבוא ולהתסובב חופשי בעיר. טבריה לא בסגר ואפילו ביקשו מאיתנו לבדוק אם אין חולה קורונה אצלנו בבניין".

ממשרד החינוך נמסר בתגובה: "מנהלת המחוז שוחחה עם ראש הרשות והנחתה אותו לקבל את תלמידי החינוך המיוחד כפי שנקבע בהחלטה משותפת למשרד הבריאות והחינוך".

מעיריית עפולה נמסר: ״אתמול הגיעה לבית הספר לחינוך מיוחד בעפולה תלמידה מטבריה המוגדרת כעיר אדומה, שהייתה אמורה להיות בבידוד ולעבור בדיקת קורונה ובכל זאת הגיעה לבית ספר ורק במקרה נודע הדבר והצליחו למנוע את כניסתה.
ראש העיר אבי אלקבץ שוחח עם יו״ר השלטון המקומי חיים ביבס והבהיר כי אם רוצים שתכנית הרמזור של פרופ׳ גמזו תצליח, על ראשי הרשויות לקבל החלטות קשות, ולכן הנחה לא לשלוח תלמידים מעפולה הלומדים בערים אדומות ולמנוע כניסת תלמידים מערים אלו לעפולה.
במקביל, ביקש ממינהל החינוך העירוני למצוא פתרון חינוכי זמני לתלמידים כדי שלא ישבו בימים אלה בבית. תפקידו של ראש העיר לשמור על בריאות התלמידים ותושבי העיר, שכן עד לאחרונה עפולה הייתה העיר הכי ירוקה בארץ וכעת תושביה חשופים לסכנת התפרצות ובמקרה גרוע יותר אף להפוך לעיר אדומה, מה שיגביל את פעילות העיר ומערכת החינוך בפרט. במידה ויוקם מנגנון שירגיע אותנו, נאפשר כניסה ויציאה לערים אדומות״.

03/09/2020