ליאת רון
facebook gplus twitter whatsupp קוד הטמע באתר אחר
791

מנכ"ל נתיבי ישראל על כביש 89 החדש: "מודעים לפקקים הפתרון לא יהיה היום"

ראש המועצה האזורית משה דוידוביץ מבקש לטפל בהקדם בעומס מכביש 89 החדש

תוך שבוע יחלו העבודות להסדרת הצמתים בלימן וגשר הזיו


בשקט בשקט נפתח ביום רביעי 'עוקף נהריה'- בכביש 89. בשורה היסטורית לתושבי אזור הגליל המערבי, כביש שהיה אמור לפתור את עומסי התנועה בדרך למרכז הפרואי לגליל, אבל כגודל הציפיות כך גם גודל האכזבות של תושבי צפון נהריה והמרחב הכפרי. מאז פתיחת הכביש תקועים בעומסי תנועה שלא היו עד כה בכביש 4.  כעת נצטרך להמתין לכביש 859 שבנייתו צפויה להסתיים בעוד שנה וחצי או לכביש 6 שצפוי בעוד אולי עשור. 

תושבי גשר הזיו, לימן, ראש הנקרה שרוצים להגיע לנהריה או הביתה דיווחו על פקקים מעל שעה וחצי נסיעה, חלקם לא הגיעו לגני הילדים בזמן. 
בראיון לליאת רון היום הסביר מנכ"ל נתיבי ישראל ניסים פרץ: "אנחנו לא משביתים שמחות, כביש 89 היה כביש אדום, בית החולים סבל בצורה קשה לרכבי חירום אבל עדיין החיבור בכביש ארבע לנהריה ועכו עדיין בעייתי, אני מבטיח שנטפל בהקדם. הכביש הוא פתרון חלקי. אנחנו השבוע יוצאים בפרויקט לעשות מעגל תנועה בצומת לימן עוד צומת גשר הזיו . כביש 859 נמצא בבינוי ואני מאמין ששנה הבאה ייפתח.  הטיפול שאנחנו עושים בכביש ארבע יהיה מיידי: בסוף השנה נקצה 30 מיליון שקלים להוסיף נתיב על הקיים בכביש 4. יהיו שלושה נתיבים ובחודש החקרוב נוסיף עוד נתיב מנעמן עד עכו ומתחילים לתכנן עוד נתיב מעכו לנהריה. הפתרון לא יהיה היום".  

ראש המועצה האזורית מטה אשר משה דוידוביץ: "אנחנו מברכים מאוד על הפתיחה. אבל היה צפוי שייוצר פקק בכביש ארבע. כל התנועה ממזרח למערב מגיעה לנהריה והכל תקוע. אבל לדעתי מחוייב מהמציאות לטפל בסוגיה. חייב למצוא פתרון מהיר יותר אפילו באמצעות כיכר אפילו זמנית". 


06/09/2020