לא דופקת חשבון
עם ליאת רון ראשון עד רביעי ב-10:00
facebook gplus twitter whatsupp קוד הטמע באתר אחר
188

בעלי הצימרים בצפון עותרים לבג"ץ: מכת מוות לתושבים

תיירני הגליל התאגדו יחד ודורשים תשובות משר הבריאות. אתמול הפגינו בצומת כברי


בעלי הצימרים בצפון התאגדו ויגישו היום בג"ץ נגד החלטת הממשלה לסגירת ענף הצימרים לקראת הסגר שייכנס ביום שישי בצהריים לתוקפו. אתמול (שלישי) הפגינו עשרות תיירנים ובעלי צימרים בצומת כברי נגד החלטת הממשלה.

רונית עזרא בעלת הצימרים בצפון מסבירה בזעם כי אם ההחלטה לא תשנה אנשים ימותו מרעב:  "הצימרים ממוקמים בטבע רובם עם בריכות פרטיות ללא לובי משותף או חדר אוכל משותף מקומות שקטים ולא הומי אדם ללא אינטראקציה עם אנשים. אנחנו מגישים בג"צ התארגנו עם תיירני רמת הגולן, מרום גליל והכנרת יחד עם תיירני הגליל המערבי ואספנו כסף, אנחנו מצפים לתשובת שר הבריאות יולי אדלשטיין, מדוע הוא  לא מחריג את ה הצימרים מהמתווה כשהמדינה יודעת שזה מקור הפרנסה היחידי של התושבים כאן".

עוד הוסיפה עזרא: "מרבית הצימרים הם על גבול הצפון וגדר המערכת, זה מקור פרנסה עיקרי בפריפריה אין מקור תעסוקה אחר. זו תהיה מכת מוות כי סגרו אותנו בפסח, יום העצמאות ושבועות, הפסדו עשרות אלפי שקלים. קיבלנו מענק של 750 שקלים זה לא מזיז בכלל. לא יכול להיות שנמל התעופה פתוח, בחופי הים מותר לשהות אבל בצימרים אסור. המדינה קוברת משפחות שלמות שימותו מרעב לא מהקורונה".

16/09/2020