ליאת רון
לא דופקת חשבון | ראשון עד רביעי ב-10:00
facebook gplus twitter whatsupp קוד הטמע באתר אחר
67

פרופ' ביאר: הממשלה מקבלת הרבה החלטות פוליטיות ופחות מקצועיות

מנהל הקריה הרפואית רמב"ם לשעבר: "סגר גלובלי אינו הפתרון"

סגר הוא פתרון או אשליה? נתוני התחלואה ירדו בצורה ניכרת, רק שהחורף עוד לפנינו. המדינה תצטרך כעת להיערך גם לשפעת ותחלואות נוספות ובמקביל לתחזק את מחלוקות הקורונה בבתי החולים הציבוריים.


פרופסור רפי ביאר לשעבר מנכ"ל הקריה הרפואית רמב"ם אמר הבוקר בראיון ברדיו צפון לליאת רון:  "גמזו עושה עבודה טובה הוא מסור, הממשלה לא עושה עבודה טובה. כל החלטה מתקבלת מאוחר מידי והרבה החלטות הן פוליטיות ופחות בדרג מקצועי.  לבתי החולים הגיעו כספים לקניית ציוד וקליטת רופאים וזה לא מספיק כי התשתיות רעועות ובסיס התקציב חסר. אני לא מאמין שיש צורך בסגר דרסטי, אלא לפעול נקודתית דרך הרשות המקומית. התקהלויות אחרות יוצרות הדבקות ולרשות המקומית יש כוח על האוכלוסיה והם יכולים לשלוט בהתנהגות".

בנושא ההפגנות הוסיף פרופ' ביאר: "הפגנות הן נושא פוליטי  וכן צריך למנוע התקהלויות אז צריך לשמור על ריחוק חברתי,  אני לא  חושב שאפשר למנוע הפגנות וזה לא נכון.  בעיני מערכת החינוך תיפתח בשבועיים הקרובים אין לנו ברירה. שר הבריאות הציע לי את תפקיד מנכ"ל משרד הבריאות וסירבתי,  אמרתי תודה רבה  כי זה פחות מתאים לתוכניות שלי היום. פרופ' חזי לוי המנכ"ל הנוכחי עושה טובה". 

20/10/2020