ליאת רון
לא דופקת חשבון | ראשון עד רביעי ב-10:00
facebook gplus twitter whatsupp קוד הטמע באתר אחר
62

"עיריית חיפה לא נערכה נכון להצפות"

הבוקר נערכה הפגנה. דוד לוריא מנהל התפעול לשעבר:" להפעיל סירות גומי בחיפה?"


החורף השנה חזרו נזקי מזג האוויר וההצפות – אותם הנזקים שהממשלה התחייבה לטפל בהיערכותה ומבקר המדינה התחייב לבחון. 15 תושבי חיפה חולצו על ידי כוחות כבאות והצלה אתמול מהצפות בחיפה.

בשדרות ההגנה חולצו 5 אנשים, בשדרות רוטשילד חולצו 3 אנשים , אירוע ברחוב העליה השנייה חולצו 5 אנשים ובגשר פז חולצו 2 אנשים. הבוקר נערכה הפגנה של כ-20 תושבים על חוסר היערכות ומוכנות לחורף הקרוב.

התנועה לאיכות השלטון פנתה אל מבקר המדינה/יו"ר הוועדה לענייני ביקורת המדינה בבקשה שיבחנו את נושא היערכות המדינה ויקדמו את טילא הייתה היערכות נכונה ובזמן לא ניתנו המשאבים לטובת ההיערכות וכשלא מתכוננים אלו התוצאות. 


פורסם בכלבו שחסרים רק 600 אלף שקלים לטובת היערכות לחורף, זהו ?

"כן חסרים 600 אלף שקלים אבל זה סכום קטן, זה מתאים רק לאחזקה. יש תהליך ארוך לשיקום תשתיות. אם מתתחילים רק באוקטובר להיערך זה מאוחר ומגיעים לניקוזים סתומים. אני לא זוכר בעשור האחרון כאלו משקעים כל כך מוקדם. 100 מלימיטר גשם ירדו גם בשנים קודמות ולא עשו הכנות ואם אין הכנות המים מצטברים ואין להם לאן ללכת. אנחנו מכירים את בעיות התורפה שיקבלו תגובה מהירה. להפעיל סירות גומי בחיפה? זה לא היה אף פעם והיו גם גשמים חזקים יותר".

אוהד גולדברג הפגין הבוקר עם גלגל ים מחוץ לעיריית חיפה יחד עם עוד 20 תושבים.
"מה שראינו אתמול היה סיוט. פינו אנשים מהבתים בבת גלים וזה היה קשה לראות. אנחנו חייבים לדרוש מהעירייה לעשות יותר. חקרנו את פעילות ההצפות והם לא עושים מספיק. יש להם תוכנית של ראש אגף תשתיות של שדרוג התשתיות הוקצו רק 14 מיליון לניקוז".

מעיריית חיפה נמסר בתגובה: "במהלך היממה האחרונה ירדו בחיפה מעל ל - 100 מ"מ גשם.  הודות להיערכות המוקדמת של העירייה כל מקרי ההצפה [כמו גם שכונת עין הים] טופלו ע"י צוותי החירום המתוגברים של העירייה ומרבית הכבישים נפתחו תוך זמן קצר לתנועה".


22/11/2020