ליאת רון
facebook gplus twitter whatsupp קוד הטמע באתר אחר
205

צה"ל החל בעיבוי גדר המערכת בשלומי כדי למנוע מסתננים מלבנון

לפני חצי שנה מסתנן הגיע עד לבתי התושבים. גבי נעמן: אדרוש את הגדר עד ראש הנקרה

קצין ההגמ״ר של אוגדה 91 סא״ל בני מאיר: "יישובי הגדר קיבלו חיזוק משמעותי. סיפור הגדר מחוזקת, גם בהיבט של הגודל והצורה למנוע חדירה והוספנו תאורות מתאימות"


החלו עבודות על ידי כוחות צה"ל במטרה לעבות את המכשול הקיים מול לבנון. כלים הנדסיים וחיילים של צה"ל עובדים בשטח שנמצא צפונית לשכונת מורד ההר בשלומי בהקמת גדר נוספת. הפעילות היא כחלק מלקחי חדירת מסתננים שאירעה לפני מספר חודשים, בה תושבת שלומית זיהתה בחצר ביתה מסתנן שמתחבא מכוחות הביטחון.

ראש המועצה גבי נעמן: "זו חומה מאוד יקרה, חייבת עיבוי עד ראש הנקרה ועד חניתה. אני עומד על כך שעד ראש הנקרה תהיה חומה היקפית והמאבק לא הסתיים. הצבא הוסיף עוד גדר, בשש שכבות ואם יש חלילה מישהו שיאכוף את הגדר, אז תהיה מובלעת וילכדו כדי למנוע הסתננות לבתים.  זו גדר מעכבת מסתננים.  אם צה"ל נרדם בשמירה חותכים גדר ונכנסים לשלומי אז החומה תמנע זאת". כמו כן ציין נעמן שהתקבל 117 ממד"ים לבניה לכל דירה שאין לה מיגון וללא השתתפות עצמית.  

סא״ל בני מאיר קצין ההגמ״ר של אוגדה  91 הסביר בראיון כי נבנה מכשול הנדסי נוסף במרחב הגדר של שלומי. מאיר: "המכשול כולל תלתליות, שערים ונפרס על אורך על 2 קילומטר בערך וזה חלק מפרויקט מגן הצפון. יישובי הגדר קיבלו חיזוק משמעותי. סיפור הגדר מחוזקת, גם בהיבט של הגודל והצורה למנוע חדירה והוספנו תאורות מתאימות וזה בהחלט יחזק את תחושת הביטחון של התושבים". 


כי לפני חצי שנה תושבת שלומי צילמה מסתנן בחדר ביתה
"מבחינת צה"ל הוא לא נערך למסתננים אלא לחמור מכל. האוגדה חיזקה את כל מרכיבי ההתיישבות עם יש אירוע בטחוני זה חלק מהמציאות שאנו מתמודדים איתה. בחודשים הקרובים נראה עוד יישובים מחוזקים".09/12/2020


צילום עצמי