ליאת רון
לא דופקת חשבון | ראשון עד רביעי ב-10:00
facebook gplus twitter whatsupp קוד הטמע באתר אחר
10573

פרופ' ברהום: "זה לא סגר, חיכינו וחיכינו וקיבלנו בומבה"

פרופסור מסעד ברהום מנהל המרכז הרפואי לגליל בנהריה: "כולם מסתובבים ונהנים"

עלייה קשה בחולים מאומתים וחולים קשים. המרכז הרפואי לגליל שוקל לפתוח מחלקה שישית. נכון להיום 9000 מאומתים חולים במדינת ישראל ואחוז המאומתים עומד על 7.2אחוז.


בחמש מחלקות הקורונה  במרכז הרפואי לגליל בנהריה מאושפזים 87 חולים. במחלקת כתר גריאטריה שנפתחה רק לפני שלושה ימים יש 18 חולים מתוך  23 מתוך מיטות.61 חולים מוגדרים במצב קשה, מתוכם 22 חולים  קריטיים, מונשמים ועל סף הנשמה.  בוקר נפטרו שלושה חולים ובית החולים שוקלים לפתוח מחלקה שישית. בעקבות עלייה גדולה ומשמעותית במיוחד בהיקף חולי הקורונה הורה מנהל בית החולים פרופסור מסעד ברהוםעל  צמצום הניתוחים האלקטיביים.

פרופ ברהום:"לא נעים לי להגיד אבל אין סגר כולם מסתובבים בכפרים, באירועים ובמסיבות בריכה, אין אחריות של אנשים. יש אנשים חולים שלא מוכנים להיבדק. המשטרה לא אשמה חס וחלילה, אלא האנשים. גם אם אנשים נבדקים ויש אחוז גבוה של נדבקים ואחוז גבוה של חולים קשים אז לא למצב הזה ייחלנו. זה לא סגר, חיכינו -חיכינו וקיבלנו בומבה לפרצוף ואף על פי  שאנשים מתחסנים ואנשי צוות רפואי מתחסנים כדי למנוע בידודים".

 עוד הוסיף פרופ ברהום: "לא יכול להגיד מתי ירדו מספר החולים, חייב סגר של גלולה מרה אחרת יהיה פה מאוד קשה. אתמול הורדתי את מספר הניתוחים בצמצום דרסטי של ניתוחים אלקטיביים למעט ניתונים דחופים וחולים אונקולוגיים. זה פוגע באנשים שמחכים לניתוחים כמו החלפת ברך כבר חצי שנה וזה צמצום שפוגע בהם, אבל אין לי ברירה אני חייב לתת שירות לחולים המונשמים והחלקות ולתת שירות טוב". 

מה עם עובדי הקבלן מתי הם יתחסנו? 
"אני כבר הורתי לבדוק מול עובדי הקבלן מי מחוסן וכולם חוסנו. אני גורם לסכנה אצלי אם עובדי קבלן באים במגע עם חולים כי אין דבר כזה חייב לחסן זה לא פריבילגיה. יש הנחיה מפורשת לחסן את כל העובדים".

13/01/2021