ליאת רון
לא דופקת חשבון | ראשון עד רביעי ב-10:00
facebook gplus twitter whatsupp קוד הטמע באתר אחר
93

"הכסף קיים אבל זה פרוצדורה, עניין של חוות דעת משפטית"

את הדברים אמר יו"ר רשות הניקוז, יורם ישראלי לליאת רון ברדיו צפון 104.5FM


מחלוקת כספית של 4 מיליון שקלים בין ההצעה של רמ"י לבין דרישת קיבוץ עברון כפיצוי עבור קרקע שתופקע מהקיבוץ לצורך העבודות, היא ככל הנראה מה שמעכב את עבודות הקמת המאגר, פרויקט בעלות של 160 מיליון שקלים  שעשוי לפתור את בעיית ההצפות הקשה של העיר נהריה מידי חורף.

יו"ר רשות הניקוז, יורם הישראלי אמר הבוקר לליאת רון ברדיו 104.5 צפון: "אנחנו עסוקים כולנו איך אנחנו מונעים מהגשמים הלא נורמאליים, מהשיטפונות להגיע לנהריה זה המשימה שלנו. הבוקר אני יכול לבשר שחסמנו לגמרי את הגעתון באזור המחצבה, והוא נכנס למחצבה. האם זה יספיק? תלוי בשני דברים אם זה יספיק ובכמויות הגשם שירדו.

התוכנית מורכבת מאד שתי פרויקטים פרויקט אחד סכר נחל אושרת ופרויקט שני מאגר בשטחי עברון על שטח של 200 דונם. הכסף קיים, אבל הפרוצדורה עבור פיצוי על הקרקע לפי רמ"י היא שאין לפצות מעבר ל-50 אלף שקל, בעברון קבעו 70 אלף שקל וזה עניין של חוות דעת משפטית, דרך הפרויקט הזה לא רוצים לשבור את מגבלות הייעוץ המשפטי ומחפשים דרכים אחרות.

אני מקווה שעד שנסיים את התכנון, העניין של פיצוי הקרקע לא יעכב אותנו, אנחנו מחפשים איך להעביר את הסכום הזה לעברון. רוב האנשים יודעים שאנחנו צודקים, לוקחים שטח מאברון וצריך לפצות אותם"

תגובת רמ"י: הנהלת רשות מקרקעי ישראל אישרה לקיבוץ עברון פיצוי מיטיב לפי ערכי פדיון קרקע משבצת (כ - 50,000 ש"ח), עבור המאגר הגם שלא מדובר בפדיון למטרת מגורים או תעסוקה.

בנוסף, איפשרה הנהלת הרשות לאשר תשלום על בסיס הערכה שמאית החורגת מערכי הפדיון שאושרו, וזאת על בסיס פניה ובקשה מאת רשות הניקוז אך בקשה כזו לא הוגשה.
רשות מקרקעי ישראל שומרת ותמשיך לשמור על כספי הציבור וניהול תקין ונאות של מקרקעי הציבור.

19/01/2021