ליאת רון
לא דופקת חשבון | ראשון עד רביעי ב-10:00
facebook gplus twitter whatsupp קוד הטמע באתר אחר
16891

"הקורבן הבין שאם לא יספר, החיים שלו בסכנה"

ראש מחלק מיעוטים בימר צפון דורון אזולאי, אמר הבוקר לליאת רון ברדיו 104.5 צפון:


לפני כשנתיים נרצח תאופיק זוהר מנצרת שעבר ליד מאפיה בעיר ונורה על ידי עבד אלמג'יד, שירה לעבר אחד מעובדי המאפייה.

בפברואר האחרון בית המשפט גזר עליו מאסר עולם. אלא שהתברר כי האירוע לא נמר כאן, היום יוגש כתב אישום נגד אביו של הרוצח לאחר שהתברר כי הוא סוחט את השכן שלו, שמסר את המצלמו שהפלילו את בנו ברצח. האירוע התגלה לאחר שהקורבן כמעט נרצח.

ראש מחלק מיעוטים בימר צפון דורון אזולאי, אמר הבוקר לליאת רון ברדיו 104.5 צפון:"משפחת הרוצח ובראשם אביו ומאשימים את השכן שלהם, שבגלל שהוא נתן את המצלמות למשטרה הבן מואשם ברצח ועכשיו הוא צריך לשלם למשפחת הרוצח כפיצוי כסף כדי שיהיה להם לשלם לעורכי הדין.

באותה תקופה לוקחים ממנו כמאה אלף שקלים בסחיטה, כאשר שלושה שבועות אחרי הרצח, אותו אדם שלקחו את המצלמות ממנו הוא הותקף קשה וכשהמשטרה חקרה הוא אומר שהוא נפל במקום העבודה.

למעשה כל המשפחה התגייסה לתת את הכסף שאין להם למשפחת הרוצח.


הקורבן פחד לספר שהוא נסחט, לא ידענו עד כמה האירוע הזה חמור. אך הוא נאלץ לשלם כל חודש עוד 10,000 שקלים, כל אח מבני המשפחה התגייס ונתן כסף על מנת לשלם למשפחת הרוצח בכדי שיניחו להם, השכן אף נאלץ לעזוב את ביתו על מנת שלא יפגעו בו. בסופו של דבר שנתיים של מסכת הפחדות שלא תתואר מה שהם עברו, לא היה לו כסף לשלם והוא הבין שהולכים לפגוע בו, הוא יצא לעבודה ונסע למאפיה לקנות אוכל, וכשירד נצמד אליו רכב ויד יצאה משם עם אקדח רק שלמרבה המזל היה מעצור בנשק ולא נורו יריות והרכב נמלט מהמקום.

הקורבן הבין שאם לא יספר למשטרה, החיים שלו בסכנה כי באו לחסל אותו, והוא החליט לגולל סיפור של שנתיים אחורה על הפחדות איומים והכסף ששילם. המשטרה מתחילה לחקור, ואביו של הרוצח נעצר יחד עם שני תושבי אום אל פחם שהזמין אצלם את הפגיעה בקורבן.


המשטרה באה במסר לאזרחים: תבואו ותשתפו אותנו אנחנו כאן בשביל האזרח. אנשים מפחדים לספר ולשתף פעולה ומעדיפים לשלם".

04/04/2021