ליאת רון
לא דופקת חשבון | ראשון עד רביעי ב-10:00
facebook gplus twitter whatsupp קוד הטמע באתר אחר
34

"יש לנו בקשות חופש מידע על נתונים מדאיגים שקיבלנו מהחי פארק"

יעל ארקין מנכ"לית עמותת תנו לחיות לחיות:


עמותת 'תנו לחיות לחיות' הגישה ביום חמישי לבית משפט השלום בחיפה בקשה לצו מניעה זמני נגד ה'חי-פארק' בקרית מוצקין "בעקבות התעללות שנחשפה שבוע שעבר בסוסי הפוני ובגמלים במקום".

מלבד האירוע האחרון חושפת העמותה בבקשתה לביהמ״ש, פרטי מידע שהועברו לה בחודשים האחרונים, בהם תיעוד של אזורי מחיה מלוכלכים ומוזנחים של בעלי החיים, התעללות מתמשכת מצד המבקרים בארנבונים ללא צוות שישגיח, זוהמה ואף ומקרי מוות שנגרמו ככל הנראה מהשארת בעלי החיים בתא אחד עם בעל חיים תוקפני. בעמותה מדברים גם על תביעה נגד המקום.


יעל ארקין מנכ"לית עמותת תנו לחיות לחיות: "ביקשנו לסגור את הפעילות של הסוסים והגמלים ולא יכניס שום בעלי חדשים על שיעמוד בתקנות של צער בעלי חיים.

המשך נגיש גם תביעה. ראינו תור עצום של אנשים שמחכים לסוסי הפוני האומללים שעבדו הרבה מעבר לשעות שמותר להם לעבוד, על פי התקנות לא יכול לעלות על יותר משלוש שעות, והם עבדו הרבה יותר.

אנחנו אומרים לא ללכת לגני חיות ופינות חי זה לא החינוך שאנחנו רוצים לילדנו. אפשר ללכת לחוות של בעלי החיים, שמצילים אותם. והכסף עבור הביקור ניתן לחיות. הם מקפידים שהמבקרים לא יפגעו בחיות.

אחרי שמשהו צץ התחיל לזרום מידע ממטפלים של שעבדו שם על צפיפות גדולה של בעלי החיים, המקום צריך לעבוד על פי התקנות לא מחזיקים בעלי חיים כראות עיניהם.

ממידע שלנו אין וטרינר חודש, זה אסור, הוא צריך להיות יום יום במקום. יש לנו בקשות חופש מידע על נתונים מדאיגים שקיבלנו".

04/04/2021