ליאת רון
facebook gplus twitter whatsupp קוד הטמע באתר אחר
66

"איתי היה מקסים ומדהים והיה קשר מיוחד לארבעתנו"

עדי סבן אמו של איתי סבן ז"ל אמרה הבקור לליאת רון ברדיו צפון 104.5FM


עשרה חודשים אחרי שאיתי סבן התמוטט ומת במסיבת יום הולדת בקרית אתא, קיבלו בני המשפחה את הבשורה כי המוות נגרם מגן שגורם להפרעות בקצב הלב. אמו, עדי, שגילתה כי אף היא נושאת את הגן, חשה רגשי אשמה וממתינה לבדיקות של שאר בני המשפחה. עדי סבן אמו של איתי סבן ז"ל אמרה הבקור לליאת רון ברדיו 104.5 צפון: "לא ידענו על שום בעיה לבבית, הוא התגייס לגולני עם פרופיל 97 חדור מטרה. היו לו התעלפויות בכיתה י"א, סך הכל ארבעה פעמים בדקנו את זה והיינו אצל קרדיולוג ולא מצא כלום ואישרו לו את הגיוס, על פניו היה ילד בריא ושמח, משחק כדורגל ומכון כושר.
באותו הערב הלך למסיבת יום הולדת של ידידה טובה שלו, כמה רחובות מהבית. בבוקר אבא שלו הביא אותו מהצבא והכל היה רגיל. אבל אז במסיבה הוא ישב על הפופים וקם לקחת משהו ופתאום ישב על הדשא ואמרו איתי התעלף, הם חשבו שהוא התעלף והרימו לו את הרגלים, כוחות הצלה הגיעו תוך חמש דקות וניסו שעתיים ולא הצליחו".

בעקבות המוות הפתאומי ד"ר מירי בליך מרמב"ם קרדיולוגית גנטית ניסתה להבין למה נגרם דום לב, כי בנתיחה דרך הצבא לא מצאו למה חשבו שסתם בלי סיבה והד"ר עשתה מיפוי גנטית מדם שנשאר ברמב"ם וגילתה איזה שהיא מוטציה שעושה בעיות בקצב הלב בעת מאמץ. היא לקחת דגימת דם מאיתנו ואצלי נמצא לצערי  שגם אני נושאת, אני אומרת לצערי כי באיזה שהוא אופן אתה לא רוצה להוריש את זה לילדים שלך".

עוד סיפרה: "איתי היה מקסים ומדהים והיה קשר מיוחד לארבעתנו".
בית החולים רמב"ם יזם אירוע 'מנווטים לחיים - ניווט עממי לזכר חייל גולני שנפטר מדום לב פתאומי' להעלאת המודעות לתופעה של דום לב פתאומי בקרב צעירים ולגיוס תרומות למחקר. הציבור ומזמן לנווט בשבילים היפים של מורדות הכרמל, ולהנות יחד מהטבע לזכרו של איתי. האירוע יתקיים בתאריך 1.5.21 יום שבת, בשעות 9:00-11:00  בכניסה לעין צור (אזור רמת הנדיב), בי"ס כרמים בבנימינה.לפרטים על ההרשמה יש להיכנס ללינקים המצורפים. בואו להכיר את איתי בסרטון עם משפחתו.

25/04/2021

צילום: אלבום פרטי