ליאת רון
facebook gplus twitter whatsupp קוד הטמע באתר אחר
34487

"תקפוץ אליי אני מבטיחה שאני אתפוס אותך"

השוטרת שהצילה ילד בן 5 ממסדרון המוות בראיון לליאת רון ברדיו צפון 104.5FM


מעבר המוות במירון גבה 45 קורבנות רובם גברים צעירים, נערים וילדים. רס"ר נטע כהן בלשית מתחנת חיפה הוקפצה בקשר לאירוע תוך דקות. מתוך התמונה הקשה שהתגלתה מול עינה עמד ילד קטן בן 5 בלונדיני שצרח לשמיים.


באותו הרגע הבטיחה שתעשה הכל כדי כדי לחלץ אותו מהאסון.
"תקפוץ אני מבטיחה לתפוס אותך" אמרה לו.


רס"ר נטע כהן בלשית תחנת חיפה: "ראיתי ילד בלונדיני קטם מבין ההמון, פלג גופו העליון היה  בחוץ, והחלק התחתון בתוך ההמון, רצתי אליו הבנתי שאין לי גישה אליו בגלל הצפיפות וצעקתי אליו שיקפוץ אלי אני מבטיחה שאני אתפוס אותך. שהוא הבין שהוא לא יכול לקפוץ הוא בכה, הבכי הזה נתן לי כוח רצתי לשותף שלי שמוליק בן חמו בבלש מחיפה ואמרתי לו שאנחנו חייבים להוציא את הילד, ביקשנו מהאבא שיושיט את ידייים או רגליים שננסה לתפוס, הוא הושיט ידיים משכנו אותו. אני ניסיתי למשוך עוד אנשים ככל  שניתן,  לאחר מכן השוטר חזר ואמר שפגש את האבא והם מצאו אחד את השני.


עוד סיפרה: "במקביל הייתה אסכורית מפח בצד, בתושיה גדולה של השוטרים התחלנו למשוך את הפח לשחרר את הלחץ בשלבים הגבוהים של ההר, האבא יצא ומשכנו אנשים, הדחיסות קצת נרגעה וכנראה האבא יצא החוצה וניסה לחזור לראות מה עם בנו"

רס"ר כהן טרם פגשה את הילד לאחר האירוע: "אני לא יודעת מי היה הילד, זו נקודת אור שלי אישית מתוך אירוע כל כך חחשוך וטרגי זו הנקודת אור שמסתכמת אצלי. הייתי מאד רוצה לפגוש אותו. אני זוכרת את מי לא הצלתי ולא רק את מי הצלתי, זו העבודה שלנו וכחלק מהעבודה גם אותם לוקחים בחשבון אירוע קשה באמת מראות מאד מאד קשים".

02/05/2021

אסון בהר מירון | צילום: דוד כהן/פלאש90