ליאת רון
facebook gplus twitter whatsupp קוד הטמע באתר אחר
101

"יש עלייה במספר המאומתים, אבל ירידה במספר החולים הקשים"

ד"ר זיו רוזנבוים מנהל בית החולים העמק: "אין מקום לפאניקה"


עלייה במספר המאומתים נמשכת: ביימה האחרונה אובחנו 1398 חולים מאומתים חדשים, מתוכם 62 חולים קשים. 32% מהם אינם מחוסנים. בבית החולים העמק בעפולה יש שני חולים קורונה מאושפזים, אחד במצב קשה והשני בינוני.

ד"ר זיו רוזנבוים מנהל בית החולים 'העמק', אמרה הבוקר לליאת רון ברדיו 104.5 צפון: "בימים האלו חשובה ההתנהגות האחראית שלנו כמנהיגים של הציבור וגם של כל האזרחים, להוות דוגמא אישית ולשמור על ההנחיות. הנגיף מלמד אותנו שגם שאנחנו חושבים שזה כמעט נגמר, זה אף פעם לא נגמר. אבל אני לא חושב שיש מקום לפאניקה יש עלייה במספר המאומתים, אבל ירידה במספר החולים קשים, ולכן חשוב להתחסן כי החיבון הוא מקנה לנו הגנה, לחיות לצד הקורונה. הנגיף נמצא ומתפשט בקהילה אז גם אם נחסום את נתב"ג זה לא יעצור את התפשטות המחלה".

עוד אמר: "ברור לחלוטין שזקוקים למשאבים נוספים, במיוחד בצפון רוצים תשתית שדומה לתשתית שקיימת במרכז הארץ, והפער הוא אדיר: יש 40% פחות מיטות אשפוז ו-40% פחות צוות, ממרכז הארץ. אבל המגפה הזאת היא לא תמנע מאיתנו לתת את הטיפול למטופלים שלנו. כמויות החולים שמגיעים אלינו היא כזו שאנחנו בהחלט יכולים לטפל, יש לנו אגף קורונה שלא נסגר לאורך כל השנה וחצי האחרונות ואנחנו מטפלים בחולים שזקוקים לאשפוז, וזה נפרד לחלוטין"

21/07/2021


חיסוני הקורונה | צילום: עבד רחים כתיב/פלאש90