ליאת רון
facebook gplus twitter whatsupp קוד הטמע באתר אחר
67

"אם לא יעבדו על מתווה לל"ג בעומר הבא יהיה אסון מירון 2"

ישראל זיסקינד, אחיו של שמחה בונים ז"ל שנספה באסון מירון: עדיין לא נאספו הליקוים בשטח!


במהלך הימים האחרונים הפיצה ועדת החקירה הממלכתית לחקר אסון מירון הודעות לציבור החרדי ובו הם מזמינים את הציבור לפנות וועדה ולמסור עדויות מתוך האסון במירון, למסור פרטים על דיווחים קודמים של כשלי בטיחות השטח הר מירון, ובהצעות לעניין הבטיחות במקומות הקדושים ובהר מירון בפרט.

ישראל זיסקינד, אחיו של שמחה בונים ז"ל שנספה באסון מירון, אמר הבוקר לליאת רון ברדיו 104.5FM צפון: "בקרב ציבור החרדי שמעתי שיש כאלה שרוצים לשתף ויש כאלה שצריך לרתום אותם, כי אין מי שמכיר את ההר יותר טוב מהציבור החרדי. הם חוו את כל הטראומה ויכולים להצביע על הכשלונות במקום האסון עצמו, אבל יש עוד 18 נקודות בהר המהוות סכנה, אני מקווה שיהיה שיתוף פעולה עם ועדת החקירה".

עוד אמר: "בנוסף, הפוליטיקאים צריכים לגבש מתווה לגבי ל"ג בעומר הבא, כי הכשלים עדין שם והסחבת נמשכת. הבעיה מתחילה מכך, שעוד לא אספו את הממצאים מהמקום, כי אין גוף חוקר שהוטלה עליו האחריות. יש בירוקרטיה שלמה שבגללה אי אפשר לתקן את הליקויים כי לא אספו ממצאים בשטח. לפחות בבקשה שיתחילו לעבוד על ל"ג בעומר של שנה הבאה, כי הציבור החדי יעלה להר בין אם יהיו אישורים ובין אם לא יעלו יהיו אישורים, ואם לא יהיה מתווה מסודר, אז חס ושלום, יהיה אסון מירון מספר שתיים"

21/07/2021


אסון בהר מירון | צילום: אוליבייר פיטוסי/פלאש90