גדי נס
facebook gplus twitter whatsupp קוד הטמע באתר אחר
79205

כוננות ספיגה?

ראש המנגנון לתיאום ביטחוני לשעבר בין ישראל לרשות הפלסטינית ד"ר משה אלעד בתגובה לימים המתוחים בזירה הביטחונית: "לא אופתע אם זה ייקטע לגמרי ויהיה פה שקט"


ארבעה בני אדם נעצרו אמש (ש') בהתפרעות בשער שכם בעיר העתיקה בירושלים, החשודים ביידוי חפצים ובהפרת הסדר הציבורי במקום. כיצד יש להיערך לרמדאן נוכח העלייה התלולה במספר הפיגועים לאורך השבוע האחרון? 

ראש המנגנון לתיאום ביטחוני לשעבר בין ישראל לרשות הפלסטינית ד"ר משה אלעד שוחח עם גדי נס בסיום התוכנית, והביע את דעתו על המתרחש: "יש הרבה מאוד התרעות, אך כבר ראינו דברים כאלה, שגם רצף כזה של פיגועים נקטע. לא אופתע אם זה ייקטע לגמרי ויהיה פה שקט. אני כבר לא זוכר מתי פעם אחרונה נעשה עיבוי מערך כזה, וזה קצת מפחיד את הפלסטינים לעשות את זה דווקא עכשיו. אך לך תדע מה יקרה בהר הבית". 

עוד הוסיף, כי: "הפלסטינים, אין להם מוטיבציה לבצע הפרות סדר המוניות ולצאת ביציאה גדולה לרחובות, לכן החלופה היא פיגועי ראווה ופיגועי חקיינים, לא שזה משנה כי רצח הוא רצח, אך צריך לדעת את האמת. אין קשר בין שלושת הפיגועים שנעשים בארץ לבין אלה שנעשים באיו"ש".

בסיום דבריו, הבהיר  ד"ר משה אלעד: "ברור כשיש אירוע כמו שקרה בג'נין, מנגנוני הביטחון לא נמצאים בשטח, אך מערכות המודיעין עובדות, ואלה דברים שלא מדברים עליהם. התחלנו להרגיע את עזה, הכנסנו פועלים, אפילו שזה בלוף. בינינו, זה הרגיע את השטח. אך מה יקרה כרגע אם חלילה הג'יהאד ירצה להגיב על מה שקרה בג'נין? כל המטרה שלנו היא להפריד בין הרוב הדומם שרוצה לעבוד, לבין אלה שמנסים לטרפד לנו? פה תהיה לישראל בעיה, נקווה שזה לא יקרה". 

עריכה: מיכל קדוש 

03/04/2022

זירת הפיגוע בחדרה
צילום: פלאש90