ליאת רון
facebook gplus twitter whatsupp קוד הטמע באתר אחר
13523

"הייתי מצפה מעודה שייתן דוגמה ויתפטר מהכנסת"

יו"ר מועצת זרזיר, אמיר מזאריב תקף בחריפות את ח"כ שקרא לחברי המגזר הערבי לנטוש את הצבא: "הוא לא מייצג אותנו"


אמיר מזאריב יו"ר מועצת זרזיר מנהל מחוז מיעוטים המועצה לשימור אתרים גימלאי משרד הביטחון רס"ן במילואים, תקף בחריפות את ח"כ איימן עודה שקרא למשרתים בצה"ל, חברי המגזר הערבי להניח את הנשק ולחזור לבני העם, לזרוק להם את הנשק בפנים. 

הוא אמר כי, "אני מאוד מצטער ממה שנאמר, דווקא מאדם שאמור להוות דוגמה אישית כשהוא נמצא בבית המחוקק, מפיו יוצאים דברים יוצאי דופן שלא רלוונטיים לאף אחד. אם כל הנושא היה כואב לו, הייתי מצפה שייתן דוגמה אישית והוא זה שיתפטר מהכנסת, ולא יטיף מוסר לאף שוטר או איש במערכת הביטחון שיניח נשקו, כל אדם שמגויס הוא חדור מטרה ויודע מה הוא הולך לעשות ותורם למדינה שלו. יש פעמים בעיות מהצד היהודי וגם מהצד הערבי - תמיד בעיות אפשר לפתור אותן, במקום לאחד הוא בא ומפלג בטח מאדם שהוא מנהיג במזגר הערבי - הייתי מצפה ממנו לאחד ולא יפלג". 

הוא טען כי העניין אינו נוגע אליו, או לבני עדתו שכן משרתים בצה"ל, "בי זה לא פוגע בכלל, אנחנו לא מקבלים הנחיות לא מעודה ולא מאף אחד אחר. אנחנו אנשים שתרמנו למדינה מאז קום המדינה, כל החבר'ה שלנו מהמגזר הבדואי אנחנו נמצאים בכל יחידות צה"ל המבצעיות ועושים שירות משמעותי בכוחות הביטחון ותורמים את חלקם בצורה רצינית מאוד, מבחינתו הוא יכול להגיד מה שהוא רוצה, הוא לא מכיר את המטריה של השירות בצבא מה זה תורם לאנשים, בן אדם בגיל צעיר הולך לתפקידים בצבא והופך למפקד ואחראי על צוות. את זה הוא לא מבין. אם הוא רוצה לרצות את הבחורים שלו, המפלגה שלו עושה את התכנון האסטרטגי שלהם ולא מעבר לזה, כל אחד דואג לעצמו ואנחנו לא ניגרר לאמירה זו או אחרת". 

המשיך ואמר, "אנחנו רואים מהמגזר הנוצרי ומהמגזר המוסלמי, אנשים שמתייגסים לצבא ולמשטרת ישראל, ולאנשים יש רצון רב, אנשים מבינים את המשמעות של שירות בתןך מדינת ישראל. אנשים מתגייסים ומתאמצים יש לנו חיילים וחיילות שמרצים בבתי הספר ומלמדים ועושים פעילויות לתלמידים הם נהנים ולא יפריע מה שהוא אמר, הוא אמר את זה לרצות קומץ של אנשים מבחן התוצאה שהוא נכשל בו, ואנחנו מוחים על מה שהוא אמר - הוא לא מייצג אותנו בקטע הזה". 

ליאת אמרה כי לאחר הרצחו של השוטר הערבי הנוצר, אמרי חורי ז"ל, שנרצח בפיגוע בבני ברק ע"י מחבל, הייתה תחושה של סולידריות, ובמגזר מבינים שחיים באותה מדינה, ואז קם אדם בבית המחוקקים הישראלי, אני חושבת שזה סוג של אמירה שלא הייתה צריכה להאמר, 

"האמירה היא לא במקום ולא בזמן הנכון, אני חושב שזו יכלה להיות סיטואציה שבה נוכח בן משפחה של עודה, ואולי יכול להיות שאמיר ח'ורי היה מציל את החיים שלו, וחבל שהוא מתבטא בצורה כזו". 

12/04/2022


איימן עודה | צילום: יונתן זינדל/פלאש 90