גדי נס
facebook gplus twitter whatsupp קוד הטמע באתר אחר
663

"מנסים להפוך את הר הבית לכור גרעיני אידאולוגי"

מח"ט הראל לשעבר רונן איציק על ההתחממות הביטחונית בגזרות השונות, והציע: "כדאי להם להיזהר עם המבחנים שהם מעמידים בפנינו"


הפרשן הצבאי, אל"מ (מיל׳) ומח"ט הראל לשעבר רונן איציק התייחס להתחממות הביטחונית בגזרות השונות, וטען: "איראן מתדלקת את כל הגזרות".

איציק עדכן כי הוא נמצא על הגבול הצפוני: "כל פעם שאני מגיע לגבול הזה מחדש מתחדדת ההבנה כמה חשוב שנהיה חזקים פה. אנחנו נמצאים במערכה מזה חודשים ארוכים, מעומק השנה שעברה, ואירועי הר הבית ושומר חומות. המתיחות כרגע, כולל הרקטה ששוגרה מלבנון בשעות האחרונות, ומיוחסת לארגונים פלסטינים, היא במטרה לערער את הריבונות, הביטחון והלגיטימציה שלנו לחיות בישראל שבירתה ירושלים, ובליבה הר הבית.

לדבריו הפלסטינים מצאו פטנט חדש: "כל מחרחרי הרעה במזרח התיכון הפכו את הר הבית לכור גרעיני אידאולוגי. הם בנו עליו אידאולוגיות שאין להן שום קשר לאיסלם, שהרי המקום הזה, שכלל לא מוזכר בקוראן, הפך למוקד העניין. באמצעות האנרגיה שהם מפיקים ממנו, הם מתדלקים את המאבק שלהם עם האידאולוגיה שלהם".

על לבנון: "שלא נתבלבל. מי ששולט זה חיזבאללה. זרוע מיליטנטית אידאולוגית שיעית קיצונית מטעם איראן. איראן מאוד מרוצה מכל התהליך הזה, ואין ספק שהיא בעצמה מתדלקת את כל גורמי הפעולה במרחב. אם זה מאזור לבנון, אם אלו הפלסטינים ואם את חמאס והג'יהאד בעזה. מבחינתם ככל שיחברו וייצרו זיקה בין המאבק הפלסטיני לפרובוקציות בהר הבית, הם ייצרו חוסר יציבות אזורי ויגרמו לישראל להשקיע הרבה אנרגיות בהתמודדות עם כך. זו תפיסת עולם המייצרת לנו אתגרים". עם זאת הבהיר: "הם מבינים היטב שעליהם להיזהר עם המבחנים שהם מעמידים בפנינו, ואני מזכיר לך מה אמר נסראללה במלחמת לבנון השנייה".

סיכם: "צה"ל ערוך היטב בגבול הצפון ולהסלמה בזירה הצפונית במידה ונידרש. בצד השני מבינים את זה ולכן מאוד נזהרים מהחיבורים שהם עושים למאבק הפלסטיני".

עריכה: ירון זאבי

25/04/2022


הר הבית | צילום: יניב מורוזובסקי/103fm