גדי נס
facebook gplus twitter whatsupp קוד הטמע באתר אחר
92

"צריך לבנות משטרה חזקה כמו צבא אמיתי"

לאחר שטען כי 'הבעיות הפנימיות שלנו עוד יהרסו את מדינת ישראל', תא"ל (במיל') אביגדור קהלני, גיבור ישראל ולשעבר השר לביטחון פנים, תקף: "הממשלה עוסקת בהישרדות"


על רקע המצב הנפיץ בארץ, טען תא"ל (במיל') אביגדור קהלני, גיבור ישראל ולשעבר השר לביטחון פנים, כי "הבעיות הפנימיות שלנו עוד יהרסו את מדינת ישראל". סביב אמירה זו, גדי נס שוחח ברדיו צפון 104.5fm עם קהלני, אשר פרס את משנתו והסביר מדוע התבטא כך.

"כך אני חש. אנחנו מגלים חולשה כלפי אזרחים של המדינה, לא אוכפים את החוק, מוותרים", הבהיר, והוסיף: "יש לנו אנשים שחוטאים בתפקידם. בשומר החומות לפני שנה, אזרחי המדינה בגלל שהעזתים ירו עלינו אלפי טילים לא יכולנו לצאת לרחובות כיוון ששכן ערבי שרף מכונית של שכן יהודי. אנחנו לא קוראים את המפה של מה שקורה היום בכל שטחי האש ובמרחב הנגב. הפתרונות הם לפי דעתי לעשות מהפכה טוטאלית בנושא של המשטרה".

לדבריו, "צריך לבנות משטרה חזקה כמו צבא אמיתי שנלחם בתוך המדינה. הנוכחות של המשטרה חייבת להיות בכל מקום במדינת ישראל אחרת איפה נמצא בעוד דור? צריכים לדאוג למדינה הזו. אני מאוד מודאג ממה שקורה, התחלתי ללכת עם אקדח. יש פה מצב שכל אחד עושה מה שהוא רוצה. הממשלה עוסקת בהישרדות".

בהמשך, שיתף בתחושות לקראת ערב יום הזיכרון שיוציין היום (ג'): "ימים של מתח. ההורים שלי לא בן החיים, הייתי כל הזמן דואג להם איך זה יעבור עליהם. אנחנו כולנו חווים את זה. למשפחה שכולה כל יום הוא יום זיכרון. נכון שתהיה צפירה וכולכם תעמדו בדום, זה לא אומר כלום. תלכו לבתי קברות, שימו פרח על הקבר ותגידו 'תודה'. תודה שהם נתנו לנו את המדינה".

עריכה: שני רומנו

03/05/2022


תא"ל (במיל') אביגדור קהלני
צילום: פלאש90