גדי נס
facebook gplus twitter whatsupp קוד הטמע באתר אחר
49

"תוכנית החסינות של סינוואר הסתיימה"

3 בני אדם נרצחו בפיגוע המחריד בעיר אלעד- המצוד אחר שני המחבלים החמושים בגרזנים נמשך • ח"כ אלי אבידר הדגיש: "יש שעון על הראש שלהם, החשבון ייסגר וגם הם יודעים את זה"


3 בני אדם נרצחו: ביום חמישי האחרון, שני מחבלים חמושים בגרזנים הגיעו לעיר אלעד וביצעו פיגוע קטלני. המצוד אחר המחבלים נמשך וטרם נראה כי תפיסתם קרובה. גדי נס שוחח ברדיו צפון 104.5fm עם ח"כ אלי אבידר אשר הביע את תנחומיו והכריז כי זמנו של סינוואר שאול. 

"הטיפול בטרור אף פעם לא הגיע למאה אחוזים. יש על מי לסמוך. לפני שנה היינו בשומר חומות והייתה פה ממשלה אחרת, ימנית, ציונית. המצב היה בערך פי 1,500 יותר גרוע. הייתה לך סיטואציה של ערבים נגד יהודים ויהודים נגד ערבים. הממשלה הזו באה ואמרה שכל הציבור שנמצא במדינת ישראל יכול להיות חלק מהקואליציה וחלק מהממשלה", אמר ח"כ אבידר בפתח דבריו, "אני לא העורך דין של מנסור עבאס אבל צריך להיות כנים. כאשר עבאס יצא נגד הפיגועים יצא סינוואר ואמר לו 'תתבייש'. עבאס אמר לו 'אתה לא תגיד לנו מה לעשות'. אני לא אומר שצריך לקבל את כל עמדותיו של עבאס אבל אנחנו חיים באותה מדינה ויש לך אוכלוסייה משותפת, אנחנו צריכים ללמוד לחיות ביחד".

לדבריו, "יש לך פיגועים ובעיות שנמשכות הרבה שנים וצריך לתת להם פיתרון. שב"חים יכולים להיכנס בכל רגע נתון, הממשלה הזו צריכה לעשות הכול כדי לסיים את זה. הדבר שחייבים לעשות זה לחזק את שיתוף הפעולה עם הרשות הפלסטינית. אלו שביצעו את הפיגוע - יש שעון על הראש שלהם, החשבון יסגר וגם הם יודעים את זה. בסופו של דבר נגיע אליהם. אנחנו חיים במצב של אי וודאות. אסור לתת לאף אחד לרקוד על הדם ולנצל את הסיפור הזה, אם הייתה אפשרות לעצור את הפיגוע בוודאי שהיו עוצרים. בו זמנית, יש דברים במדיניות שצריך לשנות. סינוואר נעלם 48 שעות - הם בלחץ. הם הבינו את המסר שהמשוואה הזו לא תוכל להימשך לאורך זמן. הממשלה הקודמת והקודמות תחזקו את הדבר הזה - לסינוואר הייתה חסינות והוא עשה מה שהוא רוצה. תוכנית החסינות שלו הסתיימה".

בסיום השיחה, התייחס ח"כ אבידר למשבר הפוליטי הממשלה הנוכחית, והכריז: "ימינה זה עקב אכילס של הממשלה הזו מהיום הראשון שלה".

08/05/2022


יונתן זינדל/פלאש 90