ליאת רון
facebook gplus twitter whatsupp קוד הטמע באתר אחר
85287

אל תפתחו את מעבר סאלם!

ראש מועצת מגידו איציק חולבסקי בפנייה למערכת הביטחון על רקע המצב: "מודאג מאוד מהכוונה לפתוח גם בימים אלו את המעבר"


ליאת רון שוחחה עם ראש מועצת מגידו איציק חולבסקי על המצב הביטחוני והאפשרויות העומדות בפני מדינת ישראל. זאת בעקבות הדיון של ראשי מערכת הביטחון והנושאים המרכזיים שעלו בו - האם ללכת למבצע רחב בג'נין והסביבה, היות וכניסה שכזו תגרום לעוד מבצעים בערים אחרות ביהודה ושומרון.

האם יש כוננות מסויימת מבחינתכם?

"לא הייתי נותן עצות למערכת הביטחון ומקבלי ההחלטות לגבי מבצע בג'נין, אבל כולם יודעים מהן העובדות ורואים מאיפה יצאו המפגעים בחודש וחצי האחרונים, ומכירים את חוסר השליטה של הרשות הפלסטינית באזור זה. משאיר למקבלי ההחלטות ולדרג הבטחוני מדיני לקבל את ההחלטות".

"אנחנו קרובים מאוד לג'נין, ולכן מודאגים מהמציאות. אומנם יש פיגועים שהולכים לתוך מרכז הארץ, אולם מי שקרוב לפרצות תמיד חשוף מאוד וחש חוסר ביטחון. הצבא תיגבר את הכוחות וסגר חלק מהפרצות אבל לא את כולן".

עם זאת הודה כי הוא שמח שהפרצות באזור גבעת עוז וסאלם ייכנסו לתוכנית שאושרה בממשלה בעלות חצי מיליארד שקל לביצוע בזמן הקרוב.

לדבריו המועצה האזורית מגידו הבטיחה ליישוב לסייע בהגברת הכוננות. והביטחון: "היום המעבר סגור. המועצה האזורית מגידו וקיבוץ גבעת עוז מנהלים מלחמת חורמה נגד הכוונה הזו".

חולבסקי עדכן כי נפגש גם עם שרת התחבורה מרב מיכאלי (העבודה) וגם עם שר הביטחון בני גנץ (כחול לבן), ודרש שלא לפתוח את המעבר במצב הביטחוני הזה, והמצב הבטיחותי של הכביש: "הייתה אוזן קשבת מצד שר הביטחון אבל זה לא תורגם למעשים".

בעקבות הפיגוע בדיזנגוף, שמבצעיו יצאו מג'נין, הבהיר: "לצערי מהסיבות הלא נכונות מתעכבת הפתיחה של המעבר".

עריכה: ירון זאבי

09/05/2022


צילום: דוברות מ.א. גלבוע