ליאת רון
facebook gplus twitter whatsupp קוד הטמע באתר אחר
78

"אין כניסה להר מירון ללא הזמנת כרטיס מראש"

כ־70 אלף מתפללים צפויים להגיע להילולת הרשב"י בצל ההגבלות שנקבעו בעקבות האסון שפקד את המקום בשנה שעברה • אבי בלומנטל, מנהל מטה ההסברה להילולה, על ההיערכות


בשבוע הבא תתקיים ההילולה המסורתית בקבר הרשב"י שבהר מירון. כזכור, בהילולה שהתקיימה שנה שעברה נהרגו 45 בני אדם שנכחו במקום בעקבות דוחק רב. ליאת רון שוחחה ברדיו צפון 104.5fm עם אבי בלומנטל, מנהל מטה ההסברה להילולת הרשב"י, אשר התייחס להריסת המבנים והסביר על ההיערכות לקראת ההילולה השנה.

"כיוון שאנחנו חיים במדינה חוק וסדר, עד היום באמת סולקו מהמקום הרבה מאוד מבנים. אלו ממש היו המבנים האחרונים ונוכח הליכים משפטיים לא ניתן היה לבצע הריסה מבלי שינתן האישור. ברגע שניתן האישור ההריסה בוצעה באופן מיידי", אמר, והוסיף: "אני שמח שזה קרה עכשיו ולא אחרי ההילולה".

לדבריו, "המטרה שלנו היא להרחיב כמה שיותר את המתחמים בהר בגלל שהתקן קובע שצריך להיות רווח של מטר לאדם בשביל למנוע את הציפות והדוחק. ככל שיש לנו יותר שטחים אנחנו יכולים לאפשר לאנשים להיכנס. יש ביקוש גדול להגיע להר, סדר גודל של 68 אלף כרטיסים. לא משנה איך אתם מגיעים להר, גם אם זה בתחבורה ציבורית, פרטית או הסעה פרטית - אין כניסה להר מירון ללא הזמנת כרטיס מראש. אנחנו לא רוצים להגיע למצב שנדרש להפעיל אכיפה".

10/05/2022


מתוך הילולת מירון בשנה שעברה | צילום: דוד כהן/פלאש90