גדי נס
facebook gplus twitter whatsupp קוד הטמע באתר אחר
44

"אני מאמין שהמשבר מול רע"ם ייפתר"

ח"כ ולדימיר בליאק על החוק לפיזור הכנסת שעתיד לעלות להצבעה בכנסת מצידה של האופוזיציה: "גם אם החוק לפיזור הכנסת יעבור בקריאה הטרומית זה לא ישנה את המצב המהותי - בצד השני אין 61"


היום תתכנס הממשלה, על הפרק - החוק לפיזור הכנסת שיעלה להצבעה על ידי הקואליציה, תקציב המדינה, והאם מפלגת רע"ם תמשיך להקפיא את חברותה בקואליציה או שתפרוש. ח"כ ולדימיר בליאק (יש עתיד) שוחח עם גדי נס ברדיו צפון על האתגרים של הפוליטיקאים עם פתיחת מושב הקיץ המאתגר.  

תחילה התייחס למותה של עיתונאית אל ג'זירה, וכיצד זה משפיע על החלטת מפלגת רע"ם וחברי מועצת השורא על הקפאת החברות בקואליציה: "אני מבין שמסיבת העיתונאים שלהם נדחתה בגלל מותה של העיתונאית וההתקלות בג'נין. אנחנו התחלנו דיון בוועדת הכספים, אחר כך נעבור למליאה יש אנשים שמטפלים במשבר מול רע"ם אני מניח שזה ייפתר. אנחנו מוכנים לכל תרחיש, אני מקווה שהם יבואו היום להצביע וגם אם לא, אנחנו נוכל לעבור את היום הזה, גם חוק לפיזור הכנסת יעבור בקריאה הטרומית זה לא ישנה את המצב המהותי - בצד השני אין 61, גם במצב היום שיש לנו 60 ולבלוק של נתניהו יש 54 אנחנו נוכל לתפעל את הקואליציה". 

על האפשרות שהרשימה המשותפת תחבור לנתניהו על מנת להשיג רוב, "כל עוד אין 61 בצד השני, אין היתכנות בהתנהלות השוטפת כאשר המשותפת היא שחקן עצמאי לכן יש לנו מרחב תמרון, אנחנו לא נעשה שום דבר שנתניהו והאופזוציה שלו לא עשתה בשנה האחרונה. אני יודע כמה הקואליציה הזו חשובה לאזרחי ולכלכלת מדינת ישראל". 

11/05/2022


צילום: ללא קרדיט