חד וחלק
facebook gplus twitter whatsupp קוד הטמע באתר אחר
90

"הנפש התרסקה בלילה אחד - מרגיש חי מת"

מור ג'אנאשוילי, שהותקף ע"י פורעים ערבים במבצע 'שומר החומות', על הזיכרונות שלא מרפים: "באותם רגעים השלמתי עם המוות" • תקף: "המדינה מפקירה אותי"


לפני מעט יותר משנה, החל מבצע 'שומר החומות', שלצד המתיחות הביטחונית מול רצועת עזה, ערער את כל מה שידענו על דו קיום בערים המעורבות ברחבי הארץ. מור ג'אנאשוילי, בחור צעיר שהגיע לבקר את אמו בעכו, הותקף במהלך המבצע על ידי מספר בחורים ערבים שראו דגל ישראל על רכבו. מאז ועד ימים אלה, הוא מנסה להשתקם פיזית ונפשית, ועדיין מגולל בראשו את החוויה הטראומתית. 

ג'אנאשוילי שוחח עם יוסי מזרחי ב־104.5fm וסיפר בכאב על מצבו: אני ממש מרגיש חי מת. רגל שמאל שלי חלשה מאוד, עכשיו היא מתחזקת. הנפש התרסקה בלילה אחד, אני חי את אותו לילה. אני זוכר את הזעקות שלי, של אמא שלי, ודברים שכן נצרבו. השלמתי עם המוות באותם רגעים, ברוך השם עם ישראל עוטף ומחבק אותי. גדלתי בעכו, כל הילדות שלי הייתה שם. לא דמיינתי דבר כזה, היו מתיחויות כאלה ואחרות, לעולם לא דמיינתי לרגע שינסו לקחת חיים של אדם על רקע היותו יהודי. זה מעולם לא עבר לי בראש". 

בהמשך, תקף את התנהלות במדינה באשר להקלות בתנאי המעצר של אחד הפורעים שהשתתפו בתקיפתו: "המדינה הפקירה אותי ברגע של הלינץ', ושוב מפקירה אותי כשהיא אמורה למצות עם הפורעים את הדין. אני לא מבין את השופטים". 

עריכה: מיכל קדוש 

19/05/2022

הצבעה לכוכב הצפון 2022


מהומות בעכו. למצולם אין קשר לנאמר
צילום: רוני עופר/פלאש90