חד וחלק
facebook gplus twitter whatsupp קוד הטמע באתר אחר
170

"45 קדושים חזרו בשקיות, יש הרבה גורמים שידם על זה"

מנדי, בנו של הרב אריאל צדיק שנספה באסון מירון, זעם על אוזלת היד בטיפול במקום: "אף אחד לא אחראי, באיזו מדינה נורמלית זה קורה?" • עו"ד ערן בקר: "האסון היה צפוי"


שנה לאסון בהר מירון: הרב אריאל צדיק נספה באסון בהילולה בהר מירון לפני שנה בדיוק, לצד עוד 44 גברים וילדים נוספים שמצאו את מותם באירוע הקשה, שאמור היה להיות משמח. מנדי צדיק, בנו, שוחח עם יוסי מזרחי ב־104.5fm והביע את אכזבתו מהמדינה על הטיפול באירוע. 

"לא עלינו וגם לא נעלה בל"ג בעומר הזה, השתתפנו מרחוק", שיתף. "הצער והכאב גברו, לא הרשינו לעצמנו לחגוג את השנה הזו בצורה רגילה. יום קשה, קשה מאוד. יש פה אנשים שיושבים עדיין בתפקידים הציבוריים שלהם, ודמם של 45 הקדושים על לא עוול בכפם, הלכו לחגוג וחזרו בשקיות. נכון, קמה ועדת חקירה והיא עושה את עבודתה, אך יש פה אנשים שממשיכים לנהל אירועים. חלילה, יכול לחזור כזה אסון". 

עוד הוסיף, כי: "יש כל כך הרבה גורמים חוץ מהם שידם על הדבר הזה. הם עדיין ממשיכים בתפקידים שלהם בחוצפה, ובצורה כזו שאי אפשר לתאר. איפה נשמע דבר כזה? באיזו מדינה נורמלית זה קורה? אף אחד מהם לא אשם, אף אחד לא אחראי, באיזו מדינה אנשים ממשיכים לתפקד בתפקידים שלהם ולדאוג כביכול לשלום הציבור? איך זה יכול לקרות? כל עוד ההר לא יהיה מוסדר מבחינה בטיחותית, אנחנו לא נהיה שם. כל עוד ההר מסוכן, אני לא רוצה לקחת חלק במצב כזה". 

לשיחה הצטרף עורך הדין ערן ברק, מומחה לתביעות נזיקין וביטוח, המייצג 10 ממשפחות הנספים, הגיב לדברים: "הרשות כשלה באופן סדרתי, האסון הזה היה צפוי, הכתובת הייתה על הקיר. עמודים רבים נכתבו, אירועי עבר של כמעט אסון, כל נורות האזהרה הבהבו, אך המדינה על כל מוסדותיה טמנו את הראש בחול. פשוט התעלמו מהסכנות שלצערנו השתתפו וגרמו למותם של 45 תמימים". 

עריכה: מיכל קדוש 

19/05/2022

הצבעה לכוכב הצפון 2022


אסון בהר מירון
צילום: דוד כהן/פלאש90