חד וחלק
facebook gplus twitter whatsupp קוד הטמע באתר אחר
90

"זה לא ניהול האירוע אלא חניקה שלו"

הרב דב קפלן, חבר ועדת החמישה, תקף את אופן התנהלות ההילולה במירון אמש (ד'): "השיטה שקבעו השנה לא הצליחה - יכול להיות שעמדו במה שהבטיחו, אך השאלה למי הבטיחו"


שנה חלפה מהאסון הטרגי בהר מירון, שגבה את חייהם של 45 גברים וילדים שנרמסו במהלך ההילולה במקום. אתמול (ד'), עלו שוב המתפללים להר, הפעם במתכונת מעט שונה. הרב דב קפלן, חבר ועדת החמישה, תקף השבוע את הפרויקטור האחראי על ההילולה במירון צביקי טסלר, ואמר: "מי הוא בכלל שיחליט מי עולה להר ומתי?". בהמשך, אף טען קפלן כי הטרגדיה לא אירעה בגלל עומס, אלא אודות מגבלות המשטרה במקום. 

הרב קפלן שוחח עם יוסי מזרחי ב־104.5fm והגיב לדברים: "יכול להיות שעמדו במה שהבטיחו, אך השאלה למי הבטיחו. בתוך עמי אני יושב, ויש כאן שאלה שצריכה להישאל - הגבילו את ההר, אך אתה לא יכול לקבוע שקבוצה אחת תיכנס והשנייה לא תיכנס. דרכי הציון היו שוממות לפחות עד 12 בלילה". 

"אם כל השנים המדינה טענה שאי אפשר לווסת את הקהל, יש כאן התנגדות מובנית", הסביר. "עד היום זה היה ללא הגבלה, זה לא ניהול האירוע, זו חניקה של האירוע, חונקים ומקטינים את הקהל. השיטה שקבעו השנה לא הצליחה. לא ייתכן שיקבעו מי מדליק ומי יראה את המדליק, זה לא יעלה את הדעת". 

19/05/2022

הצבעה לכוכב הצפון 2022


האסון בהר מירון אשתקד
צילום: דוד כהן/פלאש90