חד וחלק
facebook gplus twitter whatsupp קוד הטמע באתר אחר
83

"אין מצב שגנץ ישתף פעולה עם נתניהו בעתיד"

האם סיעת כחול לבן מנהלת שיג ושיח עם הליכוד להקמת ממשלה חלופית? • ח"כ רות וסרמן לנדה, הבהירה: "אנחנו מפלגת מרכז ולא רחוקים שנות אור מאף אחד, אבל אנו בעד הקואליציה"


על רקע העברת החוק 'ממדים ללימודים', שבמסגרתו השר בני גנץ התפשר לטובת דרישתה של מפלגת הליכוד, נשאל האם סיעת כחול לבן מנהלת שיג ושיח עם יושב ראש האופוזיציה להקמת ממשלה חלופית עם רוטציה בכנסת הנוכחית? יוסי מזרחי שוחח על כך ב־104.5fm עם חברת הכנסת רות וסרמן לנדה, אשר ביקשה להבהיר כי מפלגתה נאמנה לקואליציה.

לדבריה, "אנחנו מפלגת מרכז ולא רחוקים שנות אור מאף אחד, אבל אין פה מגעים תת קרקעיים. ממש לא, אנו בעד הקואליציה, גם אם יש בינינו מחלוקות ולכל אחד יש את הסגנון שלו".  כאשר נשאלה על עמדת כחול לבן בנוגע לחוק שעלול להפיל את הקואליציה - פינוי המאחז חומש - השיבה חברת הכנסת וסרמן לנדה כי "אנו נעמוד במסגרת החוק. החוק קובע לפנות ואנחנו לגמרי שם, גם אם זה לא קל. אנחנו לא מעל החוק, אף אחד לא מעל החוק - לא בימין ולא בשמאל".   

בהמשך, עוד אמרה: "בכנסת יש הרבה מאוד גורמים שלא הייתה מאמין שהם מתחבקים, אבל הם אכן מתחבקים מאחורי המליאה. עם זאת, מדובר בקואליציה רגישה, כל יום יש פה כאב בטן למישהו, פעם לשמאל ופעם לימין - לכן, אנו במרכז מנסים להיות הגורם המייצב. זה לא פושט, כנראה שבסוף נלך לבחירות מתישהו, אבל אני לא יודעת להעריך מתי. אני מקווה שהממשלה תמשיך לפעול ככל שרק יהיה ניתן - זה מה שמגיע למדינת ישראל. מגיע לה יציבות. עם זאת, אין מצב שגנץ לא ישתף פעולה עם נתניהו בעתיד. יש דברים שהם יותר ודאיים ודברים שהם פחות ודאיים, אבל בנושא הזה אני מנסה להיות כמה שיותר ברורה".

עריכה: דוד זבולוני 

26/05/2022

הצבעה לכוכב הצפון 2022


צילום: חיים צח/לע"מ